Küçükçekmece, Van`a El Uzattı

Küçükçekmece Belediyesi, depremden etkilenen Van’ın 4 köyüne çok amaçlı köy konağı yaptırıyor. Sosyal amaçlı kullanılacak konaklar bu yıl içinde teslim edilecek.
09.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 9, 2012

Küçükçekmece Belediyesi, depremden etkilenen Van’ın 4 köyüne çok amaçlı köy konağı yaptırıyor.

Sosyal amaçlı kullanılacak konaklar bu yıl içinde teslim edilecek.

İstanbul Valiliği, ilçe kaymakamlıkları ve belediyeler Van için yardımlarını sürdürüyor. Küçükçekmece Belediye yetkilileri bir süre önce deprem bölgesine temel gıda ve giyim malzemelerinden oluşan yardım konvoyunu ulaştırmıştı.

Sürdürdüğü Van-Erciş köy konakları projesiyle de Van’a yardım çalışmalarına devam eden Küçükçekmece Belediyesi, kardeş köylere 4 adet köy konağı inşa ettirecek. Erciş İlçesi`ne bağlı Yukarı Akçagedik, Şerefli, Ortayayla ve Karaboyun köylerine birer konak şeklinde iki katlı olarak inşa edilecek evler, çok amaçlı olarak kullanıma sunulacak. Taziye, toplantı salonu ve sağlık taramalarının gerçekleştirileceği konakların üst katında bir de mescit yer alacak. Alt katta çok amaçlı bir mutfak ve sosyal faaliyetlerin gerçekleştirileceği alanlarında bulunacağı köy konakları, depremde zarar gören sosyal mekanların yerine faaliyete geçecek. 162 metrekarelik oturma alanına sahip olacak konaklarda, öğrencilerin yararlanabileceği bir de kütüphane bulunacak. Konakların inşaatı bu yıl tamamlanarak köylünün kullanımına sunulacak.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay deprem sonrası Van’a ziyarette bulunmuş, enkaz bölgelerinde incelemeler yapmıştı. Başkan Yeniay, Van ziyaretinde Erciş İlçesi`ne bağlı Yukarı Akçagedik, Şerefli,Ortayayla ve Kayaboyun kardeş köylerini de ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulunmuştu.

09.03.2012 istanbulajansi.com

Küçükçekmece, Van`a El Uzattı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT