Lasiad Laleli’nin Çehresini Değiştiriyor

İstanbul’da tekstil sektörünün kalbi olarak bilinen Laleli’nin sokak ve caddelerinde değişim başladı.
27.02.2012

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 27, 2012

Alt ve üst Laleli olarak tüm sokak ve caddelerde başlatılan yol çalışmalarında son noktaya gelindi. Haziran sonunda tamamlanması planlanan projeyle Laleli’nin çehresi değişiyor…

İstanbul’da tekstil sektörünün kalbi olarak bilinen Laleli’nin sokak ve caddelerinde değişim başladı. 8 trilyonluk bir yatırımla LASİAD ve Fatih Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen projenin bu yılın ikinci yarısında tamamlanması hedefleniyor.

LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Laleli’deki yol yapım çalışmalarına yaklaşık bir yıl önce başlandığını belirterek LASİAD’ın mevcut projeyi hızlandırılmasını sağladığını söyledi. Projenin toplam maliyetinin 8 trilyon olduğunu vurgulayan Eyyüpkoca, belediyenin proje planlama ve işçilik kısmını karşıladığını belirtti.

8 Sokakta Çalışma Bitirildi

Bugüne kadar Laleli’de; Azimkar, Kızıltaş, Paşazade, Sait Efendi, Şair Fitnat, Şair Haşmet, Şehnameci ve Çoban Çavuş Sokakları’ndaki çalışmaların tamamlandığını belirten Gıyasettin Eyyüpkoca şunları söyledi: “Laleli’de aşamalı olarak devam eden sokak ve caddelerdeki yapım çalışmalarında şuan Mesihpaşa ve Kocaragıppaşa gibi iki büyük caddede yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Laleli, Koska, Aksaray ve Soğanağa Caddesi ile birlikte projenin tamamı Haziran’da bitecek”

Laleli Değişen Çehresiyle Gelişmesini ve İlerlemesini Sürdürecek

Eyyüpkoca, Laleli işadamları olarak bölgenin gelişimi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini vurgulayarak şöyle devam etti: “Türkiye tekstil üretiminde dünyanın kalbidir. Laleli bölgesi markaları olarak bizler de dünyanın birçok ülkesine ihracat yapıyoruz. Hangi ülkede neler tercih ediliyor, karakterleri, alışkanlıkları neler, çok iyi biliyoruz dünya bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu, modanın başkenti de Laleli olurdu.

Haziran sonunda tamamlanacak projeyle Laleli’nin tüm çehresini değiştiriyoruz. Geçmişten bugüne birçok zorluğu aşarak gelen Laleli, değişen çehresiyle mutlak surette gelişerek ve büyüyerek ilerlemesini sürdürecek.

27.02.2012

Lasiad Laleli’nin Çehresini Değiştiriyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT