LG Electronics, Devrim Erbil ile Birlikte Bir İlke İmza Atıyor, Sanata Üç Boyut Kazandırıyor

LG Electronics, ressam Devrim Erbil ile birlikte Türk sanatında bir ilke imza atıyor. Erbil’in hazırladığı 3 boyutlu İstanbul’un panoramik görüntüsü, modern ve güncel sanat etkinliği Contemporary İstanbul’da LG Cinema 3D TV’de gösterilecek.
23.11.2011

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 23, 2011

LG Electronics, ressam Devrim Erbil ile birlikte Türk sanatında bir ilke imza atıyor. Erbil’in hazırladığı 3 boyutlu İstanbul’un panoramik görüntüsü, modern ve güncel sanat etkinliği Contemporary İstanbul’da LG Cinema 3D TV’de gösterilecek.

Ünlü ressam Devrim Erbil, LG Electronics ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı modern ve güncel sanat ekinliği olan Contemporary İstanbul, ülkenin kültürel ve sanatsal yanlarını dünyaya tanıtıyor. Erbil, bu yıl 24-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Contemporary İstanbul’da yeni çalışmasını 3D Sterescopic teknikle sanatseverlerle buluşturacak. Tamamen 3 boyutlu olarak modellenen İstanbul’un panoramik görüntüsü, Erbil’in kendine has dokunuşuyla ve 3D Sterescopic tekniğin verdiği derinlikle görenleri büyüleyecek. LG Cinema 3D TV ile izlenecek eser sanatseverlere Devrim Erbil’in İstanbul’unda keyifli anlar yaşatacak.

Dört gün boyunca sürecek Contemporary İstanbul, ulusal ve uluslararası galerileri, tüm dünyadan gelen sanatçıları, koleksiyonerleri, müze müdürlerini, küratörleri, sanat eleştirmenlerini, basın mensuplarını ve sanatseverleri Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi çatısı altında birleştiriyor. Ana etkinliğinin yanı sıra Contemporary İstanbul ülkenin sanatsal gelişimine katkıda bulunmak üzere yıl boyunca tartışma panellerinden, sergilere kadar birçok yan etkinlikleri ve sanat projelerini sunmaya devam ediyor.

LG Cinema 3D TV, geleneksel 3D teknolojsinin ağır ve pahalı gözlüklerini, göz yorgunluğunu, mide bulantısını, baş ağrısına neden olan görüntüleri unutturuyor, kullanıcılarına benzersiz bir 3D deneyimi sunuyor. Aktif gözlüklerin neden olduğu titreşim sorunu ortadan kalkıyor, gerçek bir 3D keyfi yaşanıyor. Pilsiz gözlükler, titreşimsizlik sertifikası, üstün 3D parlaklığı gibi özellikleriyle öne çıkan LG Cinema 3D TV’ler, 3D tutkunlarının aradıkları tüm özellikleri birarada sunuyor.

23.11.2011

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT