Liselere Kayıtlar 13 Ağustos Pazartesi Günü Başlıyor

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına yeni kayıtları bugünden itibaren 31 Ağustos`a kadar elektronik ortamda yapılacak.
13.08.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 13, 2012

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına yeni kayıtları bugünden itibaren 31 Ağustos`a kadar elektronik ortamda yapılacak.

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları bugün başlıyor. Elektronik ortamda yapılacak kayıtlar 31 Ağustos`a kadar alınabilecek.

Okulların komisyonlarca belirlenen kontenjanlarına e-okul sistemi üzerinden ulaşılabilecek. Öğrenci aday kayıtları genel lise ve meslek lisesi müdürlüklerince 13-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Okul müdürleri kendilerine başvuran öğrencilerin kimlik, adres bilgilerini e-okul sisteminden TC Kimlik Numarası ve ilköğretim öğrenci numarasıyla girerek kontrol edecek.

Genel liselere aday kayıtlarında bölge ve ikametgah esas alınacak. Genel liseye kayıt olacak adayın ikameti, Öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca belirlenmiş okulun bölgesi sınırları içerisinde ise kaydı yapılacak.

Meslek liselerine kayıtlarda bölge sınırlaması olmayacak. Aday, 10 okul tercih edebilecek. Adaylar hem genel liseye hem de meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.

Öğrencilerin aday kayıt sonuçları en geç 7 Eylül`de bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. İlan edilen listelere göre kesin kayıtlar 7-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Şehit Çocukları İstedikleri Okula
Terör saldırıları sonucu şehit olan ya da malul duruma düşen öğretmenin çocukları, şehit, malul ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler, durumlarını belgelendirmeleri halinde istedikleri genel ve mesleki liselere kayıt yaptırabilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT