MALTEPE’YE TOPLUM MERKEZİ

İstanbul’a yaptığı yatırımlarla kırılması zor rekorlara imza atan İstanbul İl Özel İdaresi, Maltepe’de toplum merkezi inşa ediyor.
13.10.2011

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ekim 13, 2011

İstanbul’a yaptığı yatırımlarla kırılması zor rekorlara imza atan İstanbul İl Özel İdaresi, Maltepe’de toplum merkezi inşa ediyor.

Toplum merkezinden yoksulluktan ve hızlı kentleşmeden en çok etkilenen çocuk, genç, kadın ve yaşlılar öncelikli hizmet alacak. Temeli atılan ve yapımı hızla devam eden Maltepe Toplum Merkezi’nin 2013 yılı başında hizmet açılması hedefleniyor.

İstanbul İl Özel İdaresi, sosyal hizmetlerle ilgili yatırımlar kapsamında, Maltepe’ye “Toplum Merkezi” inşa ediyor. Şubat 2011’de başlayan Maltepe Toplum Merkezi’nin yapımının 2013 yılı başında tamamlanması planlanıyor.

Toplum merkezinde yoksulluktan ve hızlı kentleşmeden en çok etkilenen gruplar olan çocuk, genç ve kadınlar, öncelikli hizmet grubu olarak düşünülüyor. Koruyucu, önleyici, geliştirici, tedavi ve rehabilite edici hizmetleri yerine getirmek üzere yapılan Maltepe Toplum Merkezi’nin içerisinde Rehabilitasyon Merkezi de yer alıyor.

Bodrum ve zemin katları birlikte 4 katlı olarak inşa edilen binada, 99 adet 2 kişilik oda, iki adet konferans salonu ve sergi salonu yer alıyor. Bina ayrıca spor salonu, sauna, kütüphane, ahşap atölyesi, resim atölyesi, rehabilitasyon merkezi, piyano odası gibi birçok özelliğiyle dikkat çekiyor.

13.10.2011

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT