Marmara`nın Havası Değişiyor

Marmara Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü’nce, Marmara Bölgesi`nde toplam 39 Hava Kalitesi İzleme İstasyonu kurulacak.
14.11.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 14, 2011

Marmara Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü’nce, Marmara Bölgesi`nde toplam 39 Hava Kalitesi İzleme İstasyonu kurulacak.

Hava kalitesi 11 ile kurulacak istasyonlarla Avrupa standartlarına çıkartılacak.

Marmara Temiz Hava Merkezi Müdürü Ali Deniz, ulusal ve uluslararası birçok araştırmanın; hava kalitesinin insan sağlığı üzerinde çok önemli bir etkiye sahip olduğunu gösterdiğini söyledi.

Yaşam süresinin kısalması, yaşam kalitesinin düşmesi ve sağlık harcamalarının artmasına neden olan birçok akut ve kronik akciğer rahatsızlığının temelinde olumsuz hava koşullarının yattığını belirten Deniz, Temiz Hava Politikaları`nın çıkış noktasını bu nedenlerin oluşturduğunu dile getirdi.

Deniz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nın da bu nedenle daha kaliteli hava için yeni bir proje başlattığına işaret ederek, proje kapsamında öncelikli olarak Marmara Bölgesi`nde toplam 39 adet Hava Kalitesi İzleme İstasyonu kurulacağını bildirdi.

Hava Kalitesi İzleme İstasyonlarının, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli`nde kurulacağını kaydeden Deniz, istasyonların, hava kalitesinin mevcut durumunu daha iyi tayin etmek, gerekli önlemleri almak ve gelişmeleri kaydetmek adına ön koşul olduğunu anlattı.

14.11.2011 İstanbulajansi.com

Marmara`nın Havası Değişiyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT