Metronun Haliç Geçişinde Temel Kazıkları Çakılıyor

İstanbul Metrosu`nun Haliç geçişi için yapılacak köprü inşaatının temel kazıklarını çakma işlemi başladı.
29.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 29, 2012

İstanbul Metrosu`nun Haliç geçişi için yapılacak köprü inşaatının temel kazıklarını çakma işlemi başladı.

İstanbul Metrosu’nun en önemli geçiş güzergahlarından olan Haliç metro geçiş köprüsü inşaatında kullanılmak üzere imal edilen kazıklar Haliç`e getirildi. Kazıkların tümünün çakılmasının 15 Nisan’da tamamlanması öngörülüyor. Çakma işleminin ardından kazık tabanından ana kayaya doğru soket kazısı ve betonlama işlemi başlatılacak ve köprü inşaatı bu yılın sonunda bitirilmeye çalışılacak. Haliç metro geçiş köprüsünün her bir ayağının altında bir kazık grubu olmak üzere Unkapanı`ndan Beyoğlu`na doğru 4`lü, 5`li ve 9`lu gruplar halinde 32 taşıyıcı kazık yer alacak.

İki ayrı vinç ile taşınarak hareketleri sabitlenen çelik borular, 800 ton kaldırma kapasiteli vinç ile denize indirilerek özel çekik ile çakılıyor. İnşaatta, 2 adet hafriyat dubası ve bir adet pompa dubası kurulurken, güvenlik teknesi ile çeşitli güçlerde römorklar da görev yapıyor.

29.03.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT