Minibüsler İstanbul`a Veda Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, yakın zamanda minibüslerin kaldırılacağını, taksiciler için ise ortak bir çağrı merkezi kurulacağını söyledi.
03.01.2012 İstanbul Ajansı

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 3, 2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, yakın zamanda minibüslerin kaldırılacağını, taksiciler için ise ortak bir çağrı merkezi kurulacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, minibüs esnafını mağdur etmeden minibüslerin kaldırılacağını açıkladı. Minibüs esnafı otobüs hatlarına yönlendirileceğini ve artık taksilerin caddelerde boş dolaşmayacağını ifade eden Topbaş, "Bir çağrı merkezi kuruyoruz. Bir caddede kaç taksi aracı olacağını merkez kontrol edecek. Araçlar çok güvenli olacak. Kartını okutabilen şoför, kontağı açabilecek. Başkasının kartını okutan, aracı kullanamayacak. Taksilerin içinde panik düğmesine varacak kadar ileri bir yöntem kullanılacak" diye konuştu.

Özel Şeritler Yapılacak

Trafik sıkıntısıyla ilgili de yeni çözümler ürettiklerini ifade eden Topbaş; metro hatlarının genişleyeceği, yeni metro hatlarının yapılacağı ve otobüslerin yenileneceği müjdesini verdi. Topbaş; "Taranmış şeritler yapıyoruz. Otobüsler ve 3 yolcu taşıyanlar bu şeridi kullanacak. Bunları termik kameralar okuyacak. Akıllı kavşaklar yapıyoruz. Bekleme azalacak. Projelerimiz sayesinde bu sorunu 1-2 yıla kadar çözeceğiz. Metro hatları genişletilecek. Yeni metro hatları açılacak, otobüslerin hepsi yenilenecek.” dedi.

“Beylikdüzü hattı beni yanılttı”

Kadir Topbaş, Avcılar- Beylükdüzü metrobüs hattı konusundaki soruları da açıklık getirerek, “Beylikdüzü için yıl sonuna söz vermiştim. İlk kez `Asla Şubat`ı bulmayacak` diye büyük konuştum ve ilk defa böyle bir hata ettik. Ama trafiğin içinde çalışıyorsunuz. Bazı aksaklıklar oldu ve sonuçta süreç uzadı. Ben bu yüzden herkesten özür diliyorum. Çalışmanın Şubat sonuna yetiştirilmesi için uğraşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

03.01.2012
İstanbul Ajansı

Minibüsler İstanbul`a Veda Ediyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT