OKULLARIN AÇILACAĞI 19 EYLÜL`DE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

19 Eylül Pazartesi günü trafik sorunu yaşanmaması için belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının sabah 6 ile 13.00 saatleri arasında ücretsiz olmasını kararlaştırdı.
13.09.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 13, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, okulların açılacağı 19 Eylül Pazartesi günü trafik sorunu yaşanmaması için belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının sabah 6 ile 13.00 saatleri arasında ücretsiz olmasını kararlaştırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantılarının ilk birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda AK Parti ve CHP Grubu ortak bir yazılı önerge vererek okulların açılacağı 19 Eylül Pazartesi günü belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının 06.00 ile 13.00 saatleri arasında ücretsiz olmasını talep etti.

Önergede okulların açılacağı ilk gün İstanbulluları toplu taşıma araçlarına yönlendirerek bireysel araç kullanımını asgariye indirmenin hedeflendiğine dikkat çekilerek, “Öğrencilerin okula başlayacağı 19 Eylül günü trafik yükünü hafifletmenin ve güvenli taşımacılığı özendirmenin” hedeflendiği kaydedildi. ‘Teklif Karar’ olarak görüşülen önerge Meclis Üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Alınan karar doğrultusunda İstanbul’da okulların açılacağı 19 Eylül Pazartesi günü; İETT Otobüsleri, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları ile Ulaşım A.Ş.’ye ait bütün Metro, Hafif Metro, Tramvay ve Füniküler araçları 06.00-13.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek. Gerçekleştirilecek hizmet kapsamında İETT, Şehir Hatları A.Ş. ve Ulaşım A.Ş.’nin akaryakıt giderleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

13.09.2011 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT