ÖMMS Sınav Sonuçları Bugün Açıklanıyor

7 bin 700 engelli vatandaşın devlet memuru olmaya hak kazanacağı Özürlü Memur Seçme Sınavı sonuçları bugün açıklanıyor.
09.08.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 9, 2012

7 bin 700 engelli vatandaşın devlet memuru olmaya hak kazanacağı Özürlü Memur Seçme Sınavı sonuçları bugün açıklanıyor.

Türkiye`de ve dünyada ilk kez 29 Nisan`da düzenlenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı`nın gerçekleştirdiği Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS ) ve Kura ile Özürlü Memur Kadrolarına yerleştirmede son dönemece girildi. Sınavda başarılı olan 7 bin 700 özürlü vatandaş bugün devlet memuru olmaya hak kazanacak. 11-20 Temmuz tarihleri arasında memur adaylarının yaptığı tercih işlemleri sonrasında ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları, bugün Başbakan Tayyip Erdoğan`ın katılacağı toplantı ile açıklanacak.

Cumhuriyet Tarihinde İlk
Memur adaylarının görev yerlerinin belirleneceği kura çekimini Başbakan Tayyip Erdoğan başlatacak. Toplantıya başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin olmak üzere birçok Bakan ile Türkiye`nin birçok il ve ilçesinden özürlü sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve engelli vatandaşlar katılacak. Cumhuriyet tarihinde ilk defa devlet kadrolarına bu kadar yüksek oranda özürlü memur alınmış olacak.

Boş Kadro Kalmayacak
Bedensel, işitsel, görme engelli olmak üzere toplam 60 bin engelli vatandaşı ilk kez farklı bir sınava tabi tuttuklarını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin "Bu sınav önemli bir modeldi. Biz kendimizi test ettik. Başarıyla bu işin altından kalktık" dedi. İlk aşamada 7 bin 700 engelliyi yerleştireceklerini, sonra kalan boş kontenjanları da Eylül ayında açıklayacaklarını bildiren Bakan Şahin, "İşe yerleşmeyen arkadaşlarımız üzülmesin. Boş kadroları tamamlayıncaya kadar yerleştirme yapacağız" dedi.

09.08.2012 istanbulajansi.com

ÖMMS Sınav Sonuçları Bugün Açıklanıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT