Özel Yetkili Mahkemeler Çağlayan'a Taşınıyor

Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesi'nde görev yapan iki mahkeme daha Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na taşınıyor.
05.01.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 5, 2012

Beşiktaş`ta bulunan İstanbul Adliyesi`nde görev yapan iki mahkeme daha Çağlayan`da bulunan İstanbul Adalet Sarayı`na taşınıyor.

İstanbul 13. ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri, önümüzdeki günlerde Çağlayan`da bulunan İstanbul Adalet Sarayı`na taşınacak.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülmesine devam edilen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink`in öldürülmesine ilişkin dava ise bu aşamada Beşiktaş`taki İstanbul Adliyesi`nde görülmeye devam edecek.

İş yükünün azaltılması için HSYK tarafından geçtiğimiz yıl açılan İstanbul 15, 16 ve 17. Ağır Ceza Mahkemeleri yer yokluğundan dolayı Çağlayan`da bulunan İstanbul Adalet Sarayı`nda hizmete başlamıştı. Beşiktaş`taki İstanbul Adliyesi`nde görev yapan İstanbul 13 ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri de, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı`na Çağlayan Adliyesi`nde görev yapmak için başvurdu. Yer yokluğundan ötürü her odanın üç hakim tarafından kullanıldığı Beşiktaş`taki İstanbul Adliyesi`nde duruşma salonunun azlığından dolayı haftada iki kez duruşma yapabilen iki mahkeme Çağlayan`da bulunan İstanbul Adalet Sarayı`na geçerek, duruşmalarını daha seri bir şekilde yapabilecekler.

İki mahkemenin taşınmasının ardından Beşiktaş`taki İstanbul Adliyesi`nde görev yapan mahkeme sayısı 4`e düşecek. Beşiktaş`taki İstanbul Adliyesi`nde 9, 10, 11 ve 12. Ağır Ceza Mahkemesi görev yapacak.

İstanbul 13, 14, 15, 16 ve 17. Ağır Ceza Mahkemeleri ise Çağlayan`da bulunan İstanbul Adalet Sarayı`nda duruşmalarına devam edecek.

05.01.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT