Pedal Çevirmeye ‘Engel’ Yok

Pedal Çevirmeye ‘Engel’ Yok

Okul müdürü Ayşegül Köksal’ın başlattığı “Engelsiz Spor” projesi kapsamında öğrenciler sahilde ve parklarda bisiklet sürmeyi öğreniyor.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 23, 2017

Kadıköy Belediyesi, engelli öğrencilerin bisiklet kullanmasını yaygınlaştırmak için Hayriye-Kemal Kuşun Özel Eğitim Uygulama Okulu’na bisiklet bağışında bulundu.

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’de her yaştan bireyin bisiklet kullanmasını sağlamak, aynı zamanda bisiklet kullanımını kolaylaştırmak amacıyla fiziksel düzenlemeler yapıyor. Bisikletli ulaşım için yeni fikir ve projeler üreten Kadıköy Belediyesi, fiziksel ve zihinsel engeli olan öğrencileri de bisikletle tanıştırıyor. Bu alanda çalışmalarına hız veren Kadıköy Belediyesi en son Hayriye-Kemal Kuşun Özel Eğitim Uygulama Okulu’na 10 adet bisiklet bağışladı. Okul müdürü Ayşegül Köksal’ın “Engelsiz Spor” projesine Kadıköy Belediyesi de destek verdi. Belediyenin tahsis ettiği bisikletler sayesinde daha önce hiç bisiklet kullanmayan engelli öğrenciler bisiklet sürmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı orta ve ağır zihin engelli öğrencilerin eğitim aldığı okulda Kadıköy Belediyesi desteği ile “Engelsiz Spor” projesi başlatıldı. Okula Belediye tarafından ilk etapta10 bisiklet verildi. Öğretmenler öğlen arası ya Moda sahilinde ya da Yoğurtçu Parkı’nda çocuklara bisiklet sürmeyi öğretiyor. Bisiklet kullanmayı öğretmenlerinden öğrenen ve ilk kez bisikletle tanışan çocuklar ise çok mutlu.

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu: “Bisiklet bizim için sadece spor yada eğlence değil bir ulaşım aracı. Engellilerin ise tüm Kadıköy’de hiçbir engelle karşılaşmadan dolaşmaları hedefimiz. Bu projede bu ikisi bir araya geldi. Böyle bir projeye destek verdiğimiz için gururluyuz” dedi.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT