PİKNİK ALANLARI VE PLAJLAR İLAÇLANIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri; park, bahçeler, piknik alanları ve plajları haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlıyor.
13.06.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 13, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri park, bahçeler, piknik alanları ve plajları haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri; park, bahçeler, piknik alanları ve plajları haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, İstanbul’da bulunan toplam 2800 ha alanlık mesire alanlarında kene ilaçlamalarına başladı. İstanbul’da vatandaşların piknik yapmak için en çok tercih ettiği Çatalca, Arnavutköy, Başakşehir, Eyüp, Sarıyer, Çekmeköy, Beykoz ve Şile ilçelerindeki mesire alanları, başta kene olmak üzere haşerelere karşı ilaçlamalar aralıksız sürüyor. Mesire alanlarında, sivrisinek ve karasinek mücadelesine ise şubat ayında üreme noktalarının ilaçlanması ile başlanmıştı.

Öte yandan yaz sezonuna hazırlık amacı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 18 halk plajında sivrisinek larva, kene ve karasinek mücadelesi devam ediyor. Bu ilaçlamalar dâhilinde Şile, Florya, Kadıköy, Beykoz, Silivri, Büyükçekmece ve Arnavutköy’deki halk plajlarında 28.700 m uzunluğunda sahil şeritlerinde sezon boyunca ilaçlanıyor.

İstanbul genelinde haftanın her günü sabah 08.30 ile gece 23.30 saatleri arasında vardiyalı olarak uzman biyolog, ziraat mühendisi ve kimyagerlerin denetiminde gündüz larva ve gece uçkun sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi vektörlerle mücadele çalışmalarında etkinliğin artırılması için bünyesine yeni kattığı; 149 adet amacına özel dizayn edilmiş çift kabin kamyonet ilaçlama aracı, 6 Zodyak ilaçlama botu, 2 göl ve sazlık alanlar için Hovercraft ile kış aylarında 350 personel, 150 ekip, bahar ve yaz aylarında 450 personel, 225 ekip ile vektörlerle mücadele çalışmalarına devam edecek.

İlaçlama çalışmalarında kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) tavsiyelerine uygun, çevreye ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan ilaçlardan ve biyolojik larvasitlerden oluşuyor.

“444 0 227” numaralı İlaçlama Birimi Çağrı Merkezi veya Alo 153 İBB Beyaz Masa arandığında, şikâyetin geldiği bölgeye acil müdahalede bulunuluyor.

13.06.2011 İBB

PİKNİK ALANLARI VE PLAJLAR İLAÇLANIYOR

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT