RAMAZANDA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ

İ.B.B. Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü, sıcak geçen Ramazan günlerinde olası sağlık problemlerine anında müdahale etmek için sağlık noktaları kurdu.
04.08.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 4, 2011

İ.B.B. Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü, sıcak geçen Ramazan günlerinde olası sağlık problemlerine anında müdahale etmek için sağlık noktaları kurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü, sıcak geçen Ramazan günlerinde olası sağlık problemlerine anında müdahale etmek için sağlık noktaları kurdu. Sultanahmet, Beyazıt ve Feshane`ye kurulan kabinlerde, günde yaklaşık 150 İstanbulluya müdahale ediliyor.

Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Ramazan ayı boyunca İstanbulluların en çok gezip, ilgi gösterdiği yerlerde yeni bir hizmet daha vermeye başladı. Sultanahmet Meydanı`nda açılan "Asırlık Tatlar ve Zanaatlar Sokağı", Beyazıt Meydanı`nda kurulan " 30. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" Eyüp Feshane`de yapılan "2011 Feshane Ramazan Etkinlikleri" sırasında İstanbullara ücretsiz sağlık hizmeti verilecek. Bölgeye kurulan sağlık kabinlerinde sıcak Ramazan günlerinde sağlık problemi yaşayan vatandaşlara anında müdahale ediyor. Şuana kadar 3 noktaya kurulan kabinlerden 150 kişi yararlandı.

Sağlık kabinlerine gelen vatandaşların geçmişe yönelik sağlık bilgileri kayda alınıp gerekli ilk müdahale gerçekleştiriliyor. Vatandaşların sağlık problemlerini dinleyen hemşire ve sağlık memuru tarafından ilk müdahale yapılıyor. Havaların sıcak ve vatandaşların oruçlu olmalarından dolayı tansiyon ve kan şekeri gibi ölçümler de sağlık kabinlerinde yapılıyor.

Sağlık kabinleri Ramazan ayı boyunca her gün sabah 11. 00`den gece 01. 00`e kadar İstanbullara hizmet verecek.

04.08.2011 İstanbulajansi.com

RAMAZANDA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT