S.Pellegrino 3.Kez Dünyanın En İyi Genç Şefi’ni Belirliyor…

S.Pellegrino 3.Kez Dünyanın En İyi Genç Şefi’ni Belirliyor…

Tüm dünyada İtalyan yaşam stilinin ve “fine dining” konseptinin temsilcisi S. Pellegrino’nun düzenlediği Genç Şef yarışmasının 3’üncüsü için başvurular başladı.

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 3, 2017

Yoğun ilgi gören ve her yıl 3 bini aşkın genç şefin başvurduğu “S.Pellegrino Young Chef” yarışması tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de başladı. Yarı final ve finallerin toplam 18 ayda tamamlanacağı yarışmaya başvurular, 30 Nisan’a kadar devam edecek.

Yarışmaya katılmak için 30 yaş altında olmak ve bir restoranda şef, sous chef veya chef de partie olarak en az bir yıl çalışmış olmak kriterleri aranıyor. Yarışmacılar başvurularını kendilerine ait özgün ve en iddialı yemeklerini tanıtan metin ve fotoğraf ile www.sanpellegrino.com adresi üzerinden yapabiliyor.

S. Pellegrino Genç Şef yarışmasıyla genç şeflerin yeteneklerini göstermeleri ve kendilerini geliştirmeleri hedefleniyor. Yarışmaya Türkiye’den başvuruların artmasını çok önemsediklerini belirten Nestlé Waters Türkiye Pazarlama Müdürü Hakan Şıpkan, ”Geçtiğimiz yıl bölge finalindeki 10 şeften 3 tanesi Türkiye’dendi. Ülkemizde başkalarına ilham verebilecek, başarılı pek çok genç şef bulunuyor. Biz de onların başarılarının daha görünür olmasına katkı sağlamayı istiyoruz. S.Pellegrino Young Chef yarışması ile yetenekli genç şeflerin uluslararası alanda deneyim kazanmasını, yeteneklerini geliştirecek bağlantılar kurmasını hedefliyoruz” dedi.

10 bölge finalisti Haziran’da açıklanacak…
Online başvuruların tamamlanmasının ardından yapılacak değerlendirmeyle belirlenen 10 bölge finalisti, Haziran 2017’de açıklanacak. Bölge finalisti olarak açıklanan genç şefler Türkiye’nin yer aldığı Akdeniz Ülkeleri Bölgesi finalinde yarışacak. Akdeniz Ülkeleri Bölgesi’nde Türkiye’nin yanısıra; Kıbrıs, Yunanistan, Malta ve İsrail yer alıyor. Yarışmada yarı finale kalan genç şefler, Haziran 2018 ‘e kadar İtalya’da yapılacak final için hazırlanacaklar.

Genç şeflerin başvurusuna eklediği tarifler, kalite ve farklılık gibi içerik özellikleri, malzemelerin kullanılma biçimleri, yaratıcılık, yemeğin sunumu ve şefin vizyonu olarak sıralanan 5 “Altın Kural” doğrultusunda değerlendirilecek. Sadece İngilizce başvuruların kabul edileceği yarışmaya, tatlı ve başlangıçlarla katılım sağlanamayacak.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için www.sanpellegrino.com adresi ziyaret edilebilir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT