ŞEHİR HATLARI’NDA YAZ TARİFESİ BAŞLIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden Şehir Hatları’nın 2011 yılı yaz tarifesi 20 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Okulların kapanmasıyla başlayacak yeni tarife 20 Haziran – 18 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak.
16.06.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 16, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden Şehir Hatları’nın 2011 yılı yaz tarifesi 20 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Okulların kapanmasıyla başlayacak yeni tarife 20 Haziran – 18 Eylül tarihleri arasında geçerli olacak.

Şehir Hatları yaz tarifesiyle birçok hatta sefer artışına gidiyor. Birçok hatta seferler geç saatlere kadar uzatılırken, yaz dönemi boyunca Bostancı’dan Adalara vapur seferleri yapılacak. Yeni tarifeyle birlikte Şehir Hatları yolcuları Beşiktaş-Üsküdar seferlerine de yeniden kavuşuyor.

Bostancı-Adalar Vapur Seferleri

Şehir Hatları yolcularından gelen talepler ve turizm hareketliliği dikkate alınarak, yaz tarifesi boyunca Bostancı’dan Adalara vapur seferleri sıklaştırılarak Kabataş-Adalar hattıyla entegre hale getiriliyor. Buna göre Bostancı-Adalar hattında her gün karşılıklı 22, Kabataş-Adalar hattında ise karşılıklı 30 sefer yapılacak.

Beşiktaş-Üsküdar Seferleri Başlıyor

Marmaray Projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte önemli bir aktarma merkezi haline gelecek Üsküdar’dan yaz tarifesiyle Beşiktaş seferleri başlatılıyor. Beşiktaş-Üsküdar hattında özellikle yoğunluğun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde 10 dakika arayla seferler düzenlenecek. Buna göre Üsküdar’dan 07.00-09.30 ile 16.15-20.05 arası, Beşiktaş’tan 07.05-09.25 ile 16.00-20.00 arasında 10’ar dakika aralıklarla gün içinde karışlıklı toplam 105 sefer gerçekleştirilecek.

2011 Yaz tarifesinde Sarıyer-Rumeli Kavağı-Anadolu Kavağı seferleri 20 Haziran-1 Ağustos tarihleri arasında tatil beldesi Poyraz’a kadar uzatılırken, kıyıya paralel boğaz seferleri de her iki yakada sabah gidiş, akşam dönüş şeklinde uygulanacak.

“Yaz sezonunda Vapurlarımızın Keyfini Yaşatmak İstiyoruz”

2011 Yaz tarifesi hakkında bilgi veren Şehir Hatları Genel Müdürü Süleyman Genç, boğaz seferlerinin yoğunlaştırıldığını, yeni tarifeyle birlikte Beşiktaş-Üsküdar seferlerini yeniden başlattıklarını belirtti. Özellikle Adalar yolcularından gelen taleplerin dikkate alınarak yaz tarifesi döneminde Bostancı-Adalar hattında vapur keyfini yaşatmak istediklerini ifade etti. Genç, ayrıca Kabataş-Adalar seferlerinin de sıklaştırıldığını söyledi.

Beşiktaş-Üsküdar seferlerinin yeniden başlatılmasına ilişkin de değerlendirme de bulunan Genç, ‘Beşiktaş-Üsküdar arasında sabah ve akşam yoğunluğun en üst düzeyde olduğu zaman diliminde vapurlarımızla 10 dakika da bir sefer yapacağız.’ dedi.

Şehir Hatları çağrı merkezine gelen talepler üzerine Beşiktaş-Üsküdar seferlerinin başlamasıyla Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi önceden olduğu gibi Kadıköy yolcularına, tarihi Beşiktaş İskelesi de Üsküdar yolcularına hizmet vermeye başlayacak.

2011 Yaz Tarifesiyle ilgili ayrıntılı bilgiye, 444 1851 nolu Şehir Hatları Çağrı Merkezi’nden, iskelelerde bulunan tarife kitapçıklarından ve www.sehirhatlari.com.tr web adresinden ulaşılabiliyor.

16.06.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT