Şişli’de 5 Yeni Okul Hizmete Açıldı

Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan 5 ayrı ilköğretim okulu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından hizmete açıldı.
09.04.2012

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 9, 2012

Şişli Belediyesi tarafından yaptırılan 5 ayrı ilköğretim okulu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından hizmete açıldı.

Okulların açılışı nedeniyle, Gülbağ Selahattin Eyyubi İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bugüne kadar kapasitesi yetersiz ve depreme dayanıklı olmayan 27 okulu yıkarak yerine 50 derslikli modern okulların yapıldığını söyledi. Sarıgül, “Çocuklarımızın daha modern ve dayanıklı okullarda eğitim görmeleri için tüm okulları yeniliyoruz. Haziran ayında 5 okulu daha yıkarak, yerine yenilerini yaptıracağız. Şişli’deki tüm okullar depreme dayanıklı ve teknolojiyle donanmış durumda. Artık tüm okullarımızda spor salonu, bilgisayar sınıfları, kütüphane ve fen laboratuarı var. Çocuklarımız ikili eğitimden tekli eğitime geçtiler” dedi.

Milli eğitim Bakanı Ömer Dinçer de, törende yaptığı konuşmada, eğitim kurumlarına yaptığı hizmetlerden dolayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e teşekkür etti. Bakan Dinçer, “İstanbul’un eğitim konusundaki sorunları maalesef çok fazla. Türkiye ortalamasında derslik mevcutları 30 civarında; ancak İstanbul’daki birçok okulda sınıflar 42 kişinin üzerinde. Yeni yapılan okullarımızla, İstanbul’da da bu oran Türkiye ortalamasına ulaşacak. Bunu Şişli’de başarıyla gerçekleştiren Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer daha sonra, belediye tarafından yaptırılan Selahattin Eyyubi İlköğretim Okulu, Harbiye İlköğretim Okulu, Maçka İlköğretim Okulu, Ayazağa İlköğretim Okulu ve Uğur Erkey İlköğretim Okulu’nun toplu açılışını yaptı.

09.04.2012

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT