ŞİŞLİ’DE ALZHEİMER HASTALARI İÇİN YAŞAM EVİ AÇILIYOR

Şişli Belediyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği işbirliğiyle, evde bakımı çok zor olan alzheimer hastaları için 2 Mayıs’ta Şişli’de Gündüz Bakım Evi açılıyor.
28.04.2011

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 28, 2011

Şişli Belediyesi, Alzheimer hastalarının bakımı için Şişli’de “Yaşam Evi” açıyor.

Şişli Belediyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği işbirliğiyle, evde bakımı çok zor olan alzheimer hastaları için 2 Mayıs’ta Şişli’de Gündüz Bakım Evi açılıyor. Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olan Gündüz Bakım Evi sayesinde alzheimer hastası yakını kişiler hastalarını “Yaşam Evi”ne bırakabilecekler.

“Yaşam Evi”nde alzheimer hastaları, uzman hekimlerin ve psikologların kontrolünde vakit geçirirken, hem sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılacak, hem de rehabilite çalışmaları yapılarak kendi yaşamlarını rahat devam ettirebilmeleri için günlük hayatlarını kolaylaştırıcı eğitimlerler alabilecekler.

“Yaşam Evi” projesi ile Alzheimer hastalarının sosyalleşerek, kaliteli zaman geçirmeleri ve hasta yakınlarına hasta bakımında destek olabilmek ve kendilerine zaman ayırabilmeleri amaçlanıyor. “Yaşam Evi”nin yerel yönetimler bazında bir ilk olduğunu vurgulayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye’nin 2050’de, dünyada en çok Alzheimer hastası bulunan 4 ülkeden biri olması bekleniyor.

Hasta sayısı bu yılda 2 milyona ulaşacak. Bu tehlikeye karşı yerel yönetimler olarak neler yapabiliriz diye düşündük ve alzheimer hastalarımızın hayatlarını daha rahat geçirebilmeleri ve sosyalleşebilmeleri için “Yaşam Evi”ni açmaya karar verdik” dedi.

28.04.2011

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT