Şizofreni Hastalarını Hayata Bağlayacak Kermes

Bugüne kadar birçok başarılı projeyle adını duyuran İSTESOB Kadın Kurulu, şimdi de şizofreni hastalarını iş hayatına kazandırmak için çalışıyor.
07.12.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 7, 2011

Bugüne kadar birçok başarılı projeyle adını duyuran İSTESOB Kadın Kurulu, şimdi de şizofreni hastalarını iş hayatına kazandırmak için çalışıyor.

Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen İSTESOB Kadın Kurulu, ‘El Birliği Güç Birliği’ sloganı adı altında, 7-10 Aralık tarihleri arasında Yılbaşı Etkinliği ve Panel düzenliyor.

Etkinlikte açılacak kermes ile elde edilecek tüm gelir; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şizofreni hastalarına vermiş olduğu ‘Halı Dokuma Eğitimi’ projesinde eğitim görmüş 3 kadına alınacak Dokuma Tezgâhları’nın temin edilmesinde kullanılacak.

Taksim Metro İçi Sergi Salonu’nda yarın başlayacak etkinlik ve panel öncesi İSTESOB Kadın Kurulu’nun çalışkan üyeleri tüm hazırlıkları tamamladı. Tüm gün boyunca yorgunluğa aldırış etmeden çalışan ekip, sergi salonunu mini bir karnaval ortamına bürüyerek ziyaretçilerin beğenisine sunmuş durumda.

Erünsal: Kadının ve Kadın Esnaf’ın Birlikteliğini Güçlendirmek İstiyoruz
Projenin fikir anası İSTESOB Kadın Kurulu Başkanı Tülay Erünsal, hâlihazırda Yılbaşı Kermesi yapmayı düşündüklerini ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüştükten sonra yapacakları kermesin gelirini, AB projeleri kapsamında ‘Halı Dokuma Eğitimi’ almış 3 kadına alacakları Dokuma Tezgâhı için harcamaya karar verdiklerini belirtti. Bu sayede AB projelerinin sürdürülebilmesine katkıda bulunacaklarını da ifade eden Erünsal, aynı zamanda İstanbul’da etkin olan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile de ‘El Birliği Güç Birliği’ çerçevesinde Kadının ve Kadın Esnafı’nın birlikteliğini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Etkinliğin amacının ‘Kadın’a Destek Vermek’ olduğunu vurgulayan Erünsal, bundan sonra da yapacakları etkinliklerle kadınlara desteklerini sürdüreceklerini dile getirdi.

Paneller, Güncek Konulara Işık Tutacak
Yılbaşı etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek Kermes’in dışında düzenlenecek paneller ile de güncel birçok konu hakkında ziyaretçiler, ücretsiz eğitimden faydalanmış olacak. Dünyanın ve İstanbul’un en önemli gündem maddelerinden biri olan Afetler konusunda yapılacak panelin önemine dikkat çeken Kadın Kurulu Başkanı Tülay Erünsal, bunun dışında Su ve Kadın Platformu’nun ve Pembe Hanım Derneği’nin de Meme Kanseri gibi önemli hususlarda eğitim vereceğini aktardı.

07.12.2011 istanbulajansi.com

Şizofreni Hastalarını Hayata Bağlayacak Kermes

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT