T1 Zeytinburnu – Bağcılar Tramvay Hattı’nda Peron Kaldırma Çalışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden İstanbul Ulaşım A.Ş işletmesinde olan Zeytinburnu-Bağcılar tramvay hattında, peron kaldırma çalışması yapılacak.
14.11.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 14, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden İstanbul Ulaşım A.Ş işletmesinde olan Zeytinburnu-Bağcılar tramvay hattında, peron kaldırma çalışması yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden İstanbul Ulaşım A.Ş işletmesinde olan Zeytinburnu-Bağcılar tramvay hattının yüksek tabanlı tramvay araçlarına göre dizayn edilmiş olan peronları alçaltılarak, yeni temin edilen düşük tabanlı tramvay araçlarına uygun hale getirilmişti.

Çalışmanın tamamlanması ile birlikte, Bağcılar- Zeytinburnu ile Zeytinburnu- Kabataş arası aktarmalı yapılan seferler, Bağcılar - Kabataş arasında 19,5 km.lik güzergah boyunca kesintisiz olarak yapılıyor..

Bu kapsamda, iptal edilmiş olan ve halen kullanılmayan Güngören bölgesindeki Akıncılar, Soğanlı ve Yavuzselim peron platformlarının kaldırılarak, platform sahalarının karayoluna dahil edilmesi ve böylelikle karayolu trafiğinin rahatlatılması planlanmaktadır.

Söz konusu peron platformlarının kırılması işi, 14-30 Kasım 2011 tarihinde 22:30 - 05:00 saatleri arasında yapılacak. Çalışma süresince karayolu araçlarına hat kapalı olup, yan şerit ise kullanıma açık olacak.

Çalışma sona erdiğinde hem bölge karayolu trafiği rahatlamış olacak, hem de şu an kullanılmayan istasyonlar kaldırıldığında bölge daha güzel ve düzenli bir görünüme kavuşmuş olacak.

Çalışma hakkında olası rahatsızlıkları engellemek ve doğru bilgilendirme yapma amacıyla 3000 adet broşür bastırıldı. Broşürler kurum personeli aracılığıyla bölge sakinlerine dağıtılarak konu hakkında bilgilendirme yapılacak.

14.11.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT