TAKSİ TASARIM PROJE YARIŞMASI’NDA PROJE TESLİMLERİ BAŞLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Taksi Tasarım Projesi Yarışmasında proje teslimleri başlıyor.
31.03.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 31, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Taksi Tasarım Projesi Yarışmasında proje teslimleri başlıyor.

Proje Teslimleri İçin Son Gün 11 Nisan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluya daha konforlu ulaşım hizmeti verebilecek taksilerin tasarlanması amacıyla “İstanbul için Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması” düzenliyor.

Teknolojik gelişmelere uygun aksesuarlarla donanımlı, yüksek güvenlik ve emniyet tedbirlerine sahip, engellilerin de ihtiyaçlarını karşılayabilecek, İstanbul’a özgü bir taksi tasarımının elde edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmayla ilgili soru ve cevaplar yarışmanın resmi internet sitesinde yayınlandı.

İstanbullunun oylarıyla kazananın belirleneceği yarışmaya, proje teslimi internet sitesi üzerinden de yapılabilecek. Adaylar 1 Nisan 2011 tarihi itibariyle projelerini resmi internet sitesine yükleyerek yarışmaya başvurmuş olacaklar.

Proje Teslimleri İçin 11 Nisan Son Gün

Yarışmaya, Profesyoneller, Üniversite Öğrencileri ve Orta Öğretim Teşvik Kategorisi olmak üzere 3 farklı kategoride katılımcı katılabilecek.

Ulusal çapta düzenlenecek yarışma; Genel taksi tasarımı, Eko- araç taksi tasarımı, (tarihi bölgeler gibi özel alanlarda, indirme bindirme noktalarında kolaylıklar getirmesi amaçlanan en çok 3 kişi kapasiteli araçlar), Taksi durağı tasarımı ve Taksi iletişim sistemleri tasarımı konularında olacak.

Değerlendirme: Jüri, lisans öğrencileri ve profesyonellerin projelerinden 4 konu için 5’er proje seçip internet sitesinde halk oylamasına sunacak.

Halk oylamasıyla belirlenen kazanan projelerin ilanı 01 Temmuz 2011 tarihinde yapılacak.

31.03.2011 İBB

TAKSİ TASARIM PROJE YARIŞMASI’NDA PROJE TESLİMLERİ BAŞLADI

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT