TEPEÜSTÜ KAVŞAĞI’NDA TRAFİK KESİNTİSİZ AKACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümraniye’de inşa edilecek Ümraniye Tepeüstü Köprülü Kavşağı’nın temeli atılıyor. Çalışmalar neticesinde Tepeüstü Kavşağı’nda trafik kesintisiz akacak.
07.04.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 7, 2011


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümraniye’de inşa edilecek Ümraniye Tepeüstü Köprülü Kavşağı’nın temeli atılıyor. Çalışmalar neticesinde Tepeüstü Kavşağı’nda trafik kesintisiz akacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümraniye’de inşa edilecek Ümraniye Tepeüstü Köprülü Kavşağı’nın törenle temeli atılacak. Şubat 2011’de başlayan çalışmanın gelecek ayın sonunda tamamlanması öngörülüyor.

Alemdağ Caddesi ile Şile bağlantı yolu kesişiminde bulunan mevcut dönel kavşak, Ümraniye, Dudullu, Çakmak ve Tepeüstü bölgelerindeki toplu konut projelerinin etkisiyle artan trafik yükünü taşıyamaz duruma geldi.

Tepeüstü hemzemin dönel kavşağı kaldırılarak yapılacak yeni altgeçit ile transit geçiş sağlanacak. Altgeçit ile trafik akışı kesintisiz hale getirilirken, Alemdağ Caddesi’nden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ve Şile otobanına bağlantılar transit yapılacak. Ümraniye-Dudullu trafiğindeki sirkülasyon ise daha akıcı hale gelecek.

Sistemin genel olarak rahatlaması amacıyla, Alemdağ Caddesi kavşak yaklaşım bölgesinde gidiş gelişler iki şeritten üç şeride çıkarılacak.

Büyük sanat yapıları imalatı mevcut dönel adanın içinde yapılacağından, inşaatın trafiğe olan etkisi minimuma indirilecek.

Ihlamurkuyu Mahallesi’ne ulaşımı rahatlatabilmek için Şile bağlantı yolu üzerinde, kavşak kolu yapılacak. Ihlamurkuyu Mahallesi ile büyük alışveriş merkezleri arasındaki mevcut altgeçit genişliğinde, yeni bir araç altgeçidi inşa edilerek bu bölgenin de rahatlatılması amaçlandı.

Ümraniye Tepeüstü Köprülü Kavşak inşaatı kapsamında toplam 1.520 metre yol uzunluğunda yapılacak.

Tarih: 07.04.2011 Perşembe
Saat: 14.00
Yer: Ümraniye, Tepeüstü Köprülü Kavşak Mevkii

07.04.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT