Toplu Ulaşıma 100 Yeni Otobüs Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, toplu ulaşımda bugün, 100 yeni otobüsü devreye sokacaklarını söyledi.
22.06.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 22, 2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, toplu ulaşımda bugün, 100 yeni otobüsü devreye sokacaklarını söyledi.

İstanbul’daki köprülerin bakımlarının 3 ay süreceğini yineleyen Topbaş, “Toplu taşıma kullanma oranı giderek artıyor. İstanbulluların hassasiyet ve anlayış göstereceğine inanıyorum.” dedi.

Brezilya’da, BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından yürütülen ‘Rio 20 Belediye Başkanları Zirvesi’ ve ‘BM Sürdürülebilir Konferansı’na katılan Başkan Kadir Topbaş, dün akşam saatlerinde İstanbul`a gelirken havalimanında yaptığı gezi ve İstanbul ulaşımı ile ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Köprülerin tadilata girmesinin ardından yaşanan trafik problemine dair açıklamalarda bulunan Başkan Topbaş, toplu ulaşımda bugün 100 otobüsü daha devreye sokacaklarını belirterek, “Yeni gelen otobüslerin plakaları tamamlandı. Özellikle lastik tekerlekli otobüslere ciddi yatırım yapmaktayız. Önümüze koyduğumuz hedef var. 3 bin civarında araç, halk otobüsleri dâhil olmak üzere, İETT’nin otobüsleri ve Otobüs A.Ş.’nin otobüs sayısını arttırmasını planlıyoruz. Otobüsteki sıkışıklığın azalmasını arzu etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

‘İstanbulluların Hassasiyet Göstereceğine İnanıyorum`

Haliç Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri’ndeki bakımın zorunlu olduğunu vurgulayan Topbaş, “Bu konuda ne bakım gerekiyorsa yapılmalıdır. 3 aylık bir süreç var. Özellikle periyodik bir düzenleme yapılıyor. Haliç Köprüsü’nde metrobüslerle ilgili herhangi bir kesinti uygulanmayacak. Metrobüsler 30 saniye aralıklarla hareket edecek. İstanbulluların bu süreçte hassasiyet ve anlayış göstereceğine inanıyorum. Bunlar yapmamız gereken şeyler. Açık ve net ifade edeyim, toplu taşıma kullanma oranı artmakta.” şeklinde konuştu.

`Yenikapı`daki Meydana 1 Milyon İnsan Sığacak`

Yenikapı’da denize yapılacak dolgu sonrası inşa edilmesi planlanan alan hakkında da bilgi veren Topbaş şöyle devam etti: “700 bin metrekarelik alanda zemin altında arıtma tesisi, üstünde ise 2 bin araçlık otopark, 200 araçlık otobüs park alanı inşa edilecek. Trafik de yer altına alınınca bir milyon insanın sığabileceği miting alanı ve eğlencelerin yapılabileceği bir alan ortaya çıkacak.”

22.06.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT