TREN BOĞAZIN ALTINDAN 120 KM HIZLA GEÇECEK

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul’da inşa edilecek üçüncü köprüden trenle 120 kilometre hızla Boğaz’ın geçileceğini açıkladı.
06.04.2011 Ekonomi.haberturk.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 6, 2011

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul’da inşa edilecek üçüncü köprüden trenle 120 kilometre hızla Boğaz’ın geçileceğini açıkladı. Turhan’ın, 6.5 milyar dolarlık mega projeyle ilgili sorulara yanıtları şöyle:

İKİ KATLI
Boğaz’a inşa edilecek köprü iki katlı olacak. Üstten otomobiller, alttan tren geçecek. Karayolu, 4x2 şerit olacak. Demiryolu da bir gidiş, bir geliş olacak.

120 KİLOMETRE HIZLA BOĞAZ
Alt kat, trenlerin geçişine uygun olarak inşa edilecek. Tren, Boğaz’dan 120 kilometre hızla geçebilecek. Yüklenici, bu katta demiryolu yapmayacak. Yalnızca, köprüde geçiş hattı için uygun yapıyı oluşturacak. Asma köprü inşa edilecek.

MALİYETİ YÜZDE 25 ARTIRACAK
Boğaz’a inşa edilecek köprünün maliyeti 950 milyon ile 1 milyar dolar arasında. Demiryolu projede köprü maliyetini yüzde 25 artıracak. Maliyet, 1 milyar 250 milyon dolara çıkacak.

ARDIŞIK ÜÇ BÖLÜM
Kuzey Marmara Otoyolu ve üçüncü köprü, 7 bölüme ayrıldı. Bu ihalede, İzmit Körfez Geçişi Projesi’nden farklı bir yöntem izlendi. İzmit’te; yüklenici, bitirdiği bölümü işletmeye açabilecek. Bu projede, ardışık üç bölümün bitirilmesi şartıyla işletmeye açma söz konusu olacak.

06.04.2011 Ekonomi.haberturk.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT