Turistlere Özel E-Rehber Hizmeti

Boğaz turlarına katılan yerli ve yabancı turistlerin, İstanbul`un tarihi mekânlarını daha iyi tanıyabilmeleri için kişiye özel e-rehber hizmetini uygulamaya konuldu.
15.12.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 15, 2011

İstanbul Şehir Hatları AŞ, Boğaz turlarında 10 dilde e-rehber hizmeti başlattı.

Boğaz turlarına katılan yerli ve yabancı turistlerin, İstanbul`un tarihi mekânlarını daha iyi tanıyabilmeleri için kişiye özel e-rehber hizmetini uygulamaya konuldu. Bu sayede Topkapı Sarayı`ndan Ayasofya Müzesi`ne, Dolmabahçe Sarayı`ndan Kız Kulesi`ne kadar 70 farklı tarihi eser, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça, Japonca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Arapça olmak üzere 10 dilde dinlenebilecek.

Toplam 100 dakikalık prodüksiyondan oluşan sesli rehber uygulamasında her tarihi eser yaklaşık 4 dakika süreyle anlatılıyor.

İstanbul`u ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin kısıtlı süreleri göz önünde bulundurularak hazırlanan sistemle Boğaz yolcuları kıyı boyunca İstanbul`un eşsiz güzelliklerini yaşıyor, tarihi bilgilere tanıklık ediyorlar. Yolcular, kiraladıkları dijital rehberleri herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın Boğaz turu süresince kullanabiliyor. Gezi vapurlarına binen turistler, gezi süresince İstanbul`u seyrederken, bulundukları bölgedeki tarihi mekânlar hakkında bilgiyi eş zamanlı olarak kendi dillerinde dinleyebiliyor. Detaylı anlatımın yer aldığı genel prodüksiyon seçilmesi halinde gezi güzergâhındaki diğer tarihi mekânlar ve eserler hakkında da bilgi almak mümkün. E-rehberde gezilen mekânların fotoğrafları da yer alıyor.

İşitme Engelliler de Faydalanabiliyor

E-rehber uygulamasını içeren cihazda, işitme engeli bulanan yolcular için de anlatımların metinleri yer alıyor. Kişiye özel rehber, GPS üzerinden alınan konum bilgisi ile gezi vapurunun bulunduğu yer hakkında otomatik bilgi verilebiliyor. İstanbul`u tanımak ve tarihi mekânları denizden görme fırsatı yakalamak isteyen yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği e-rehberden Boğaz turuna katılanlar, 5 lira karşılığında yararlanabiliyor.

Rehber, İstanbul Boğazı`nı modern, teknolojik, doğru ve sistematik bir şekilde öğrenme fırsatı sunuyor. E-rehber herhangi bir süre kısıtlaması olmadan Boğaz turu süresince kullanılabiliyor ve vapurdan ayrılma esnasında gişeye iade ediliyor.

15.12.2011 istanbulajansi.com

Turistlere Özel E-Rehber Hizmeti

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT