Tuzla`da Eğitim Yoğun, `Trafik` Açık

Tuzla`da, ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen "Eğitim Yoğun Trafik Açık" projesi kapsamında, 12 bin öğrenciye trafik eğitim seti dağıtıldı.
23.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 23, 2012

Tuzla`da, ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen "Eğitim Yoğun Trafik Açık" projesi kapsamında, 12 bin öğrenciye trafik eğitim seti dağıtıldı.

Tuzla Belediyesi, trafik haftası dolayısıyla "Eğitim Yoğun Trafik Açık" isimli bir proje gerçekleştirdi. Proje kapsamında, belediye tarafından Tuzla`daki 12 bin ilköğretim öğrencisine trafik eğitim seti dağıtıldı. Tuzla Belediyesi tarafından hazırlatılan ve öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan set, bir kitap ve bir diskten oluşuyor. Trafik kurallarının ve önemli trafik bilgilerinin yer aldığı eğitim seti, çocuklar için eğlenceli animasyonlarla destekleniyor.

Proje hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, verdiği istatistik rakamlarla konunun önemine dikkat çekti. Yılda yaklaşık 10 bin vatandaşımızın trafik kazalarında hayatını kaybettiğine vurgu yapan Başkan Yazıcı, son 30 yılda nüfusumuz yüzde 60 artarken, motorlu araç sayısınnın yüzde 700 arttığını ifade etti. Bu sürede, trafik kazalarındaki artış oranının ise yüzde 2 bin 500 gibi korkunç bir artış gösterdiğini belirten Başkan Yazıcı, bu acı tabloyu değiştirmenin tek yolunun, herkese trafik eğitimi ve bilinci kazandırmak olduğunu söyledi.

23.03.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT