ÜCRETSİZ GRİP AŞISI

Eylül ayına girilmesiyle hastalık mevsimi başladı. Türkiye`de 65 yaş üstü tüm vatandaşlar sağlık raporu vermeden sadece nüfus kâğıtlarını göstererek grip ve zatürre aşısı olabiliyor.
07.09.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 7, 2011

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 10 milyonun üzerinde kişiye ücretsiz aşı yapacak.

Eylül ayına girilmesiyle hastalık mevsimi başladı. Türkiye`de 65 yaş üstü tüm vatandaşlar sağlık raporu vermeden sadece nüfus kâğıtlarını göstererek grip ve zatürre aşısı olabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kış aylarında artan grip ve sonrasında gelişen zatürreye karşı risk gruplarını korumak için 10 milyonun üzerinde kişinin aşılarını ücretsiz karşılıyor. Yine aynı şekilde SGK`nın belirlediği kronik rahatsızlığı olan her yaş grubundaki vatandaş da sağlık raporunu göstererek, tüm hekimlere bu aşılara ücretsiz ulaşabiliyor. Ancak bu risk grubundaki vatandaşlar, uygulamayı bilmediği için ya aşı olmuyor, ya da ücretini ödeyerek aşı yaptırıyor.

07.09.2011 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT