Ulaştırma Bakanı: Boğaziçi Köprüsü Kapatılmayacak

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü`nün bakım nedeniyle kapatılmasının söz konusu olmayacağını bildirdi.
23.01.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 23, 2012

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü`nün bakım nedeniyle kapatılmasının söz konusu olmayacağını bildirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü`nün bakımı sırasında trafikte bir miktar kısıtlama olacağını, ancak köprünün kapatılmasının düşünülmediğini söyledi.

Bakan Yıldırım, mimar ve mühendisler grubu ile Rixos Otel`de kahvaltılı toplantıda biraraya geldi. Toplantı öncesinde gazetecilerin Boğaz Köprüsü ile ilgili sorularını yanıtlayan Yıldırım, köprünün aynen otomobillerde olduğu gibi çeşitli zamanlarda bakımının yapıldığını ifade etti. Yıldırım, Boğaz Köprüsü`nün 40. yılına gireceğini belirterek, bu nedenle yapılacak bakımın daha kapsamlı ve büyük olacağını vurguladı.

Bakım sırasında trafikte biraz da olsa kısıtlama olacağını ifade eden Yıldırım, ``Hiçbir zaman kapatılma düşünülmez. Bunun planlamasını arkadaşlar yapıyorlar. İstanbulluların en az şekilde etkileneceği bir çalışma planı ortaya konulacak. Onun için endişeye mahal yok`` diye konuştu.

Bakan Yıldırım, ``Tadilatta erteleme söz konusu mu?`` şeklindeki bir soru üzerine ise bunun teknik bir konu olduğunu, ölçümlerin ve incelemelerin devam ettiğini, tadilatın ne zaman yapılacağına henüz karar verilmediğini dile getirdi.

Bakımın ne kadar süreceğine ilişkin bir başka soruya da Yıldırım, tüm bu detayların daha sonra açıklanacağını, ancak bakımın 8-9 aylık bir süreyi kapsayabileceği yanıtını verdi.

Henüz projenin tamamlanmadığını söyleyen Yıldırım, 3. Köprü`nün yapım çalışmalarıyla Boğaziçi Köprüsünün bakım çalışmalarının bir ilgisi olmadığını da söyledi.

23.01.2012 istanbulajansi.com

Ulaştırma Bakanı: Boğaziçi Köprüsü Kapatılmayacak

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT