ÜSKÜDAR - SANCAKTEPE METROSU İÇİN DÜNYA ÇAPINDA İHALE!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu yakasına ikinci metro inşaatı için hazırlıklar başladı. Bu kapsamda Büyükşehir ilk olarak “Üsküdar - Ümraniye – Çekmeköy - Sancaktepe Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri ” için dünya çapında ihaleye çıktı.
16.06.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 16, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu yakasına ikinci metro inşaatı için hazırlıklar başladı. Bu kapsamda Büyükşehir ilk olarak “Üsküdar - Ümraniye – Çekmeköy - Sancaktepe Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri ” için dünya çapında ihaleye çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu yakasına ikinci metro inşaatı için ilk adımı atıyor. Firmaların projeleri tamamlanan metro inşaatının yapılması için dünya çapında ihaleye çıkıldı. İhale ilanı Avrupa Birliği resmi sitesinde yayınlandı. İhaleye her ülkeden dalında uzman inşaat firmaları katılabilecek.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro hattı, yaklaşık 17 km uzunluğunda olacak. Ana hat tünelleri ve üzerinde delme ve aç-kapa tipinde toplam 16 adet istasyon, depo sahası ve depoya bağlanan 2.750 m bağlantı tünelleri olacak.

İhale; bu hattın tüm inşaat ve elektromekanik işleri tek elden ve hızlı bir şekilde yürütülecek. Vagon temin ise ayrı bir ihale ile yapılacak. İhaleden kısa bir süre sonra temel atılarak inşaat başlayacak.

Üsküdar-Sancektepe Metrosu Kadıköy-Kartal Metrosu’nun rekorunu da elinden alacak. Kadıköy-Kartala Metrosu 45 ay gibi rekor bir sürede tamamlanıyor. Üsküdar Metrosu ise 38 ay da tamamlanması ile yeni bir rekora imza atılarak, metro vatandaşların hizmetine sunulacak.

Metro tamamlandıktan sonra Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe arasında seyahat 24 dakikaya inecek.

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro hattı, yaklaşık 17 km uzunluğunda olacak. Ana hat tünelleri ve üzerinde delme ve aç-kapa tipinde 16 adet istasyon, olacak. Metro tamamlandıktan sonra Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe arasında seyahat 24 dakikaya inecek.

İstasyonlar

Üsküdar
Fıstıkağacı
Bağlarbaşı
Altunizade
Kısıklı
Libadiye
Çarşı
Ümraniye
İmkilap Mah.
Çakmak
Ihlamurkuyu
Altınşehir
Lise
Dudullu
Toplukonut
Çekmeköy-Sancaktepe

Çekmeköy-Sancaktepe’den Yolculuk Süreleri;

Üsküdar : 24 dk.
Kartal : 59 dk.
Yenikapı : 36 dk.
Taksim : 44 dk.
Hacıosman: 68 dk.
Havalimanı : 68 dk.
Olimpiyat Stadı: 78 dk.

İhale Tarihi: 9 Ağustos 2011 Salı
İhale Saati: 11: 00
Yer : İBB Merter Ek Hizmet Binası İhale Salonu
İhale Döküman Temini: İBB Raylı Sistem Müdürlüğü, Merter Ek Hizmet Binası

16.06.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT