Yayla Evleri Turizme Açılacak

Bakanlığın başlatacağı uygulamayla, teknik müşavirler, atıl ve metruk binalara ve yayla evlerine ``turizm amaçlı kullanılabilir`` belgesi verebilecek.
13.08.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 13, 2012

Bakanlığın başlatacağı uygulamayla, teknik müşavirler, atıl ve metruk binalara ve yayla evlerine ``turizm amaçlı kullanılabilir`` belgesi verebilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`ndan alınan bilgiye göre, Yapı Denetim ve İmar Kanunu`nda yapılacak değişiklikle, yapı denetim firmaları, teknik müşavirlik kuruluşlarına dönüştürülecek.

Teknik müşavirlik kuruluşları bünyesindeki turizm uzmanları, Türkiye`nin her köşesinde incelemelerde bulunarak, metruk yapılar dahil, yılın her döneminde tam kullanılmayan binaları tespit edecek.

Tespitler sonucunda, kullanım amacı değiştirilecek turizm amaçlı binalar için ``atıl konut sertifikası`` verilecek. Çalışmanın ardından, eski özellikleri bozulmayan atıl ve metruk yapılara, yapı ruhsatı, yapı kullanma izni, yapı denetim belgesi, enerji kimlik belgesi ve turizm belgesi verilebilecek. Anadolu`nun kırsalındaki evler de turizme açılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, konuyla ilgili, bütün bölgelerde turizme büyük önem verdiklerini belirterek, ``Yayla turizmine ayrıca önem vermeliyiz. Bu konuda Turizm Mastır Planı çerçevesinde çalışmalarımız var`` dedi.

13.08.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT