Yeşil Kartlıya Özel İmkan

Yeşil Kart sahibi olan hastaların özel hastanelerin acil bölümüne müracaatlarının önündeki engel kaldırıldı.
29.02.2012 İstanbul Ajansı

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şubat 29, 2012

Yeşil Kart sahibi olan hastaların özel hastanelerin acil bölümüne müracaatlarının önündeki engel kaldırıldı.

Sağlık Uygulama Tebliği`nde (SUT) yapılan değişiklikle, 1 Ocak`tan itibaren Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamına alınan Yeşil Kartlıların özel hastanelerin acillerine müracaatlarının önündeki engel kaldırıldı. Tebliğ`de yapılan düzenlemeyle "60C-1, 60C-3 ve 60C-9"luların/ üniversite hastanelerin acillerine müracaatlarının önündeki engel de kaldırıldı. Artık, "60C-1, 60C-3 ve 60C-9"luların/ üniversite hastanelerinin acil servislerinde tedavi olabilecek ve hastane, tedavi hizmetinin bedelini Sağlık Bakanlığına fatura edecek.

Muayene katılım payları yeniden düzenlendi

Tebliğ`de "ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi katılım payı’na ilişkin maddeler yeniden düzenlendi. Buna göre, birinci basamak sağlık hizmeti sunucularında yapılan hekim ve diş hekimi muayenesinden katılım payı alınmayacak. İkinci ve üçüncü basamak resmi sağlık hizmeti sunucularında yapılan muayeneler için 5 lira, özel sağlık hizmeti sunucularında yapılan muayeneler için 12 lira katılım payı alınacak.

Ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı da yeniden belirlendi. Buna göre, kurumca bedeli karşılanan ilaçlar için kurumdan gelir ve aylık alanlarla bakmakla yükümlü oldukları kişilerden yüzde 10, diğer kişilerden yüzde 20 oranında katılım payı alınacak. Ayrıca her bir reçetede 3 kutuya kadar (üç kutu dahil) temin edilen ilaçlar için 3 lira, 3 kutuya ilave temin edilen her bir kutu ilaç için 1 lira katılım payı alınacak.

29.02.2012
İstanbul Ajansı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT