İTÜ Bilim Merkezi

Adres: İTÜ Bilim Merkezi ,İTÜ Taşkışla Kampüsü Taksim Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 251 60 13 - 0212 293 13 00 / 28 20 / 28 45

Faks: 0212 251 60 14

Web: http://www.bilimmerkezi.itu.edu.tr

E Posta: bilimmerkezi@itu.edu.tr

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

İTÜ Bilim Merkezi, Taksim`de, İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla yerleşkesinde yer alan; etkileşimli sergilerle 6-16 yaş grubu için çocukları bilime özendirmeyi amaçlayan bir bilim merkezidir. 2007 yılının Kasım ayında açılmıştır. Optik yanılsama, mekanik, enerji, matematik, DNA, uzay, uçak, titreşim, dalga, ses ve fizik ile ilgili birçok teoriyi uygulama yoluyla öğreten 120 adet eğitici birimden oluşan bilim merkezi, gençlere merak ve hayal ettikleri ile nasıl ve nedenlerine ilişkin çözümler sunuyor.

3 bin 500 metre kare alan üzerine kurulu merkezi ziyaret eden öğrenciler, bilimsel kavramları uygulamalı olarak görme ve öğrenme olanağına sahip olacak.

Merkezde görevli eğitmenler, öğrencilere hem eğitim birimlerinin nasıl çalıştıkları konusunda yardımcı olacak hem de öğrencilerin sorularına cevap verecek.

Ziyaret Saatleri:
Pazartesi günleri hariç hergün 10:00 - 17:00* saatleri arasında açık. Grup ziyaretleri için önceden randevu almanız gerekmektedir.

*Merkezimize son giriş 16:30 dur.

Bilet Fiyatları
Öğrenci - Öğretmen: 3 TL
Tam: 5 TL

Nasıl Gelebilirim?
Otobüs ile Gelecekseniz; Taksim meydanında inerek AKM önünden Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yolunu takip ederek, İTÜ Bilim Merkezi`ne ulaşabilrsiniz.

Metro ile Gelecekseniz; Taksim istasyonunda "gezi" çıkışını kullanarak Harbiye Açık Hava Tiyatrosu yolu üzerinde, Hyatt Regency otelinin karşısında.

Giriş Ücretleri
Öğrenci - Öğretmen: 3 TL
Yetişkin: 5 TL

Düzenlenen Etkinlik Ücretleri; Öğrenci - Öğretmen - Yetişkin : Etkinliğin dönemine ve içeriğine göre değişmektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

ödevime öğretmenim yüz verdi
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

İstanbul Haritası İstanbul Fotoğrafları İstanbul Tarihi İstanbul Müzeleri Dini Mekanlar Tarihi Eserler Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT