Eczacıbaşı Sanal Müzesi - www.sanalmuze.org

Adres: Eczacıbaşı Holding A.Ş. Sanal Müze Yönetimi Büyükdere Caddesi Ali Kaya Sokak No:7 Levent Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 350 81 13

Faks: 0212 280 82 44

Web: http://www.sanalmuze.org

E Posta: sanalmuze@eczacibasi.com.tr

Paylaş:

2 Yorum:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Yaklaşık 10 yıldır web üzerinde ziyarete açık olan Eczacıbaşı Sanal Müzesi, bu süre içerisinde “Koleksiyonlar”, “Retrospektif Sergiler”, “Çağdaş Sergiler”, “Kavramlı Sergiler”, “Yakın Kuşak”, “Heykel”, “Seramik”, “Karikatür”, “Fotoğraf”, “Hoca Ali Rıza”, “Fikret Mualla Saygı”, “Bedri Rahmi – Eren Eyüboğlu”, “Sanal Galeri”, “Sanatçı Atölyeleri”, “Sanatçı Sayfaları”, “Paneller” gibi alt bölümleri kapsayan 200’den fazla sanal sergi ve çeşitli araştırma dosyaları, 2002’de İstanbul Sanat Fuarı’nda 60 sanatçılı bir büyük sergi ve onunla bağlantılı ilk sergi eğitim projesi ile 2003, 2004, 2005 yıllarında yine İstanbul Sanat Fuarı’nda eğitim sergileri ve eğitim projeleri gerçekleştirdi.

Bu sergilerde yer alan yüzlerce sanatçının ayrıntılı olarak incelenebilecek sanat yapıtı imgelerinin sayısı 11.000’e yaklaşıyor.

Etkinlik süresi içerisinde 500.000 kişiye yakın bağımsız internet kullanıcısına ulaşan, sanatseverlerin ve sanat öğrencilerinin önemli bir bellek kaynağı olan Eczacıbaşı Sanal Müzesi, 2003 yılında Halkla İlişkiler Derneği’nin Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri E- İletişim Dalı Birincisi de oldu.

Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern’in kuruluşu ve işlevini yerine getirmekte yetkinleşmesi ile, Sanal Müze’nin daha çok görsel bellek arşivi olma niteliği önem kazandı. Sanal Müze’nin bu işlevini sürdürebileceği en doğru adres ise, İstanbul Modern’in websitesi içerisinde yaratılacak Sanal Müze (Arşiv) bölümü olarak belirlendi.

Sanal Müze (Arşiv)’de, İstanbul Modern’in kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği koleksiyon sergilerinden kesitler de zaman içerisinde yer alacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

çok kötü
Ağa Camii - Nazım HikmetHavsalam almıyordu bu hazin hali önce Ah, ey zavallı cami, seni böyle görünce Dertli bir çocuk gibi imanıma bağlandım; Allahımın ismini daha çok candan andım. Ne kadar yabancısın böyle sokaklarda sen! Böyle sokaklarda ki, anası can verirken, Işıklı kahvelerde kendi öz evladı var... Böyle sokaklarda ki, çamurlu kaldırımlar, En kirlenmiş bayrağın taşıyor gölgesini, Üstünde orospular yükseltiyor sesini. Burda bütün gözleri bir siyah el bağlıyor, Yalnız senin göğsünde büyük ruhun ağlıyor. Kendi elemim gibi anlıyorum ben bunu, Anlıyorum bu yerde azap çeken ruhunu Bu imansız muhitte öyle yalnızsın ki sen Bir teselli bulurdun ruhumu görebilsen! Ey bu caminin ruhu: Bize mucize göster Mukaddes huzurunda el bağlamayan bu yer Bir gün harap olmazsa Türkün kılıç kınıyla, Baştan baş
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

İstanbul Haritası İstanbul Fotoğrafları İstanbul Tarihi İstanbul Müzeleri Dini Mekanlar Tarihi Eserler Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT