MY Museum

Adres: My Office Barbaros Mah. Çiğdem Apt. No:1/-2 Ataşehir İstanbul

Telefon: 0216 688 60 98

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Sabri Artam Vakfı Otomobil Müzesi, her biri artık bir tarih olmuş otomobillere ait bilgileri geleceğe taşımak ve otomobil kültürünü geliştirmek amacıyla 1998 yılında ziyarete açıldı.

Müze, otomobillerin gelişmesi için yapılan çalışmaları, motor ve gövde tasarımlarının geçirdiği değişikler gibi teknik gelişmeleri, sportif, gezi amaçlı, hatta sanat eseri olarak üretilen otomobil modellerini biraraya getirerek ziyaretçilerle paylaşmayı amaçlıyor.

FIVA (Uluslararası Tarihi Taşıtlar Federasyonu) tarafından tanınan Türkiye’deki ilk müze olan S.A.V Otomobil Müzesi’nde, dünyada sayıları azalmış fakat değerleri artmış, her yönden bünyesinde, “ilk”lerden birini ya da birkaçını barındıran, ülkesinin özelliklerini yansıtan, üretim yıllarının teknik özelliklerini taşıyan, tarihte iz bırakmış olaylarda yer alan otomobiller sergilenmektedir.

Müzenin “Collection” bölümünde ise yaklaşık 20 yıldır dünyanın her yerinden toplanmış ve gerekli bakımlar yapılarak yeniden hayata döndürülmüş otomobiller bulunuyor.

Yüzün üzerinde otomobilin sergilendiği toplam beş katlı olan müzenin zemin katında 1960 ve sonrasında üretilen otomobiller, 2. katında 1950 yıllara ait otomobiller, 3. katında kafe ve antika otomobiller, çatı katında ise maket otomobiller yer alıyor.

Ziyaret Gün ve Saatleri: (Çarşamba - Pazar 10:00-19:00 Arası ziyarete açıktır)

Ziyaret Ücretleri: Tam: 10,00 TL, Öğrenci ve Öğretmen: 5,00 TL

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

çok güzel bi geziydi :)
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

İstanbul Haritası İstanbul Fotoğrafları İstanbul Tarihi İstanbul Müzeleri Dini Mekanlar Tarihi Eserler Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT