Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi

İstanbul Rehberi İstanbul Müzeleri Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi

Adres: Meydan Sok. Beybi Giz Plaza B Blok Maslak 34398 Sarıyer İstanbul

Telefon: 0212 290 25 25

Faks: 0212 290 25 26

Web: http://www.proje4l.org - www.elgizmuseum.org

E Posta: info@proje4l.org - info@elgizmuseumistanbul.org

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Proje 4L Elgiz Çağdas Sanat Müzesi

Proje4L, 2001 yılında "İstanbul Güncel Sanat Müzesi" adıyla Türkiye`deki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek amacıyla kuruldu. İnşaat döneminden itibaren bir müze olarak tasarlanan yaklaşık 2000 metrekarelik mekân, pek çok sanatçıya yaratıcılıklarını sanatsal üretime dönüştürebilme şansı sundu. Kısa sürede uluslararası standartlara ulaşan ve Türk çağdaş sanatının yurt dışında tanınmasına önemli katkıda bulunan Proje4L, genç sanatçılarımızın da dünya çağdaş sanat platformunda yer almalarına destek oldu. 2005 yılının başından itibaren “Proje4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi” adıyla Elgiz Koleksiyonu’na ev sahipliği yapmaktadır..

Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi`nin ana sergi salonunda, Elgiz Koleksiyonu sürekli olarak sergileniyor. Ulusal ve uluslararası ustalar ile genç sanatçıların birlikte yer aldığı sergi, üslup, tür ve malzeme bakımından çeşitliliğe sahip bulunuyor. Türk ve yabancı sanatçıların yapıtlarının yan yana sergilenmesiyle, Koleksiyon`un eklektik yapısı ve çağdaş sanatın son yirmi yılındaki gelişmeleri sunuluyor. Koleksiyonda yer alan yerel ve uluslararası yapıtlar, içtenlik ve saygı ile eşit gözetilerek uyumlu bir biçimde bir araya getirilmişlerdir.

Dinamizmini, "Artvarium" adı ile kurduğu proje odasını süreli projeler için sanatçıların kullanımına sunarak sürdüren Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi, ayrıca düzenlediği koleksiyonculuk eksenli konferans ve paneller aracılığıyla çağdaş-sanat-severlerini buluşturan bir paylaşma ortamı yaratıyor.

Aynı zamanda Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi`nin bir uzantısı olan müze cafesi de ziyaretlerinin ardından konuklarına dinlence ortamı sunuyor.

Ziyaret gün ve saatleri:
Çarşamba, Perşembe, ve Cuma günleri saat 10:00-17:00
Cumartesi günleri saat 10:00-16:00
Salı günleri randevular doğrultusunda ziyarete açılır.
Müzemiz Pazar-Pazartesi günleri ile resmi tatil günlerinde kapalıdır.Giriş ücretsizdir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

İstanbul Haritası İstanbul Fotoğrafları İstanbul Tarihi İstanbul Müzeleri Dini Mekanlar Tarihi Eserler Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT