Anadolujet İle Festivale Erişim Engeli Kalkıyor

İstanbul Ulaşım Uçak Anadolujet İle Festivale Erişim Engeli Kalkıyor

Tarihler: 22 Mayıs 2014 Perşembe ~ 25 Mayıs 2014 Pazar

Firma: Anadolujet

Paylaş:

istanbul.net.tr May 22, 2014 ~ May 25, 2014

AnadoluJet 2. Engelsiz Filmler Festivali Ulaşım Desteği Veriyor

Halkın havayolu AnadoluJet, 20 - 25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu ile Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2. Ankara Engelsiz Filmler Festivali’ne ulaşım desteği veriyor.

Tüm sinemaseverlerin bir arada film izlemesine olanak sağlayan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, AnadoluJet’in verdiği ulaşım desteğiyle kapılarını sinemaseverlere ikinci kez açıyor.

Bu yıl 20 - 25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu ile Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek festival kapsamında Ankara dışından gelen katılımcıların bir bölümü AnadoluJet’in ulaşım desteğiyle festivale katılıyor.

Türkiye'de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Ankara Engelsiz Filmler Festivali, herkesin kültürel yaşama katılma hakkına sahip olduğu gerçeğinden yola çıkıyor. “Bir arada film izlemek mümkün” teması ile düzenlenen festivalde tüm filmler; görme engeli olanlar için sesli betimleme, işitme engeli olanlar içinse işaret dili ve ayrıntılı altyazı eşliğinde gösteriliyor. Dileyen seyirciler festival stantlarından edindikleri kulaklıklarla filmleri takip edebiliyor. Festival’de yönetmen ve film ekipleriyle yapılan söyleşiler de işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Festival; uzun, kısa ve belgesel film gösterimlerinin yanı sıra film sonrası söyleşiler, çocuklar için atölye çalışmaları gibi yan etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Festivalde filmler, Engelsiz Yarışma, Türkiye Sineması, Dünyadan, Uzun Lafın Kısası, Çocuklar İçin, Engel Tanımayan Filmler ve Sinema Tarihinden başlıkları altında sinemaseverlerle buluşacak.

Anadolujet ve seferleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolujet.com resmi internet sitesinden ve 444 2 538 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

link read here how many women cheat on husbands
unfaithful husband married affairs sites how to cheat
treatment chlamydia men and chlamydia free hiv and std testing

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT