Etihad ile Airberlin Ortaklığı Uçuşa Geçiyor

İstanbul Ulaşım Uçak Etihad ile Airberlin Ortaklığı Uçuşa Geçiyor

Tarihler: 25 Ocak 2012 Çarşamba ~ 31 Mart 2012 Cumartesi

Firma: Etihad Havayolları

Web: http://www.etihad.com

Paylaş:

istanbul.net.tr Oca 25, 2012 ~ Mar 31, 2012

ETIHAD HAVAYOLLARI VE AIRBERLIN ORTAKLIĞI UÇUŞA GEÇİYOR

Almanya ve Avusturya’nın düzenleyici kurumları geçtiğimiz ay Etihad Havayolları’nın airberlin’deki hisselerini 29.21’e yükselten anlaşmayı onayladı.

Şirketler arasında onaylanan stratejik ortaklık, yolculara 239 destinasyondan oluşan küresel bir ulaşım ağı sağlarken, Abu Dabi, Berlin, Düseldorf, Viyana ve Palma de Majorca gibi merkezlerden bağlantı imkanı da sunuyor.

İki havayolu şirketi de birbirlerinin uçuş ağı üzerinden birçok ortak uçuş anlaşmasından faydalanabilecek, uçuş ödül programları Etihad Guest ve topbonus, birbirine entegre edilecek ve her iki şirketin yolcuları karşılıklı olarak puan kazanabilecek ve harcayabilecek, Abu Dabi ve Düseldorf’ta ortak bakım hizmetleri yapılabilecek. Etihad Havayolları Başkanı ve CEO’su James Hogan anlaşmanın onayının alınmasıyla ilgili: “Mevzuata ilişkin tüm onayların başarılı bir şekilde alınmış olmasından dolayı oldukça mutluyuz. Artık konuklarımıza, iki şirketin birleşmiş uçuş ağından göz dolduran bir teklif sunma planlarımız doğrultusunda ilerleyebiliriz.”

“Etihad Havayolları ve airberlin arasındaki ortaklık, rekabet yaratarak olumlu bir pazar etkisi yaratacak ve tüm dünyadaki yolcular için üstün fayda sağlayacak.”

“Bu tarihimizde önemli bir kilometre taşı ve gelecek yıllarda fazlasıyla olumlu etkiler yaratacak ilk adım...” şeklinde konuştu.

airberlin CEO’su Hartmut Mehdorn ise konuyla ilgili olarak: “Bu anlaşmanın hem her iki şirketin hem de konuklarının yararına olacak çok başarılı bir işbirliğinin başlangıcı olduğuna inanıyorum. Bu anlaşma gelecekteki ortak pazar için rakipsiz fırsatlar yaratıyor ve sinerji yaratımı ile maliyet optimizasyonu için önkoşul sağlıyor”, dedi.

Etihad Havayolları ve airberlin grubu yılda 40 milyondan fazla yolcu taşıyor, filolarında 233 uçak bulunduruyor ve 18,000 kişiye iş sağlıyor.

Etihad Havayolları Hakkında

Etihad Havayolları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi merkezli ulusal bir havayolu şirketidir. 2003 yılında kurulan Etihad Havayolları; Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika ve Asya’daki 82 şehre, toplam 64 Airbus ve Boeing uçaktan oluşan filosuyla uçuş gerçekleştiriyor. Etihad Havayolları’nın ayrıca 10 tanesi Airbus A380 olmak üzere 100 uçak siparişi daha bulunuyor. Daha detaylı bilgiye şirketin www.etihad.com adresindeki web sitesinden ulaşılabiliyor.

airberlin Hakkında

airberlin Almanya’ın en büyük ikinci havayolu şirketidir. Şirkette 9,200 kişi çalışıyor. airberlin yalnızca 2010 yılında, hizmet ve kalitesi sayesinde ondan fazla ödüle layık görüldü. Filosu, onu Avrupa’nın en modern havayolu şirketlerinden biri haline getiren, ortalama yaşı beş olan 170 uçaktan oluşuyor. Şirketin son teknolojiye sahip uçakları uzun vadede uçaklardan kaynaklanan emisyon kirliliğininin azalmasına katkı sağlayan yüksek derecede yakıt verimliliğine odaklı uçaklardır. Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan airberlin, 45 ülkede 171 noktaya uçuyor. Şirket 2012 yılında 33.6 milyon yolcu taşıdı. airberlin küresel havayolu birliği oneworld®’e katılmak için kaydoldu ve 2012 yılında tam üye olması bekleniyor. airberlin oneworld üyesi olan American Airlines, British Airways, Finnair, Iberia, Malév, Royal Jordanian ve S7 ile ortak uçuşlar gerçekleştiriyor. airberlin 2011 yılının Aralık ayında, Etihad Havayolları ile stratejik bir ortaklığa imza attı.

women who like to cheat why married men have affairs women who cheat with married men
chlamydia in women chlamydia symptoms women antibiotics for chlamydia and gonorrhea
why men have affairs why women cheat on husbands the unfaithful husband

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT