Kapitalizm I

Kitap En Yeniler Kapitalizm I
Kapitalizm I - Larry Neal, Jeffrey G. Williamson

Kategori: En Yeniler

Yazar: Larry Neal, Jeffrey G. Williamson

Kitap Türü: İş Ekonomi - Hukuk

Yayınevi: İnkılâp Kitabevi

Basım Yılı: 2020

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 18, 2020

Kapitalizmin Doğuşu: İlk Kökenlerinden 1848’e

İnkılâp Kitabevi, tarihçi ve ekonomist Larry Neal ile ekonomist Jeffrey G. Williamson tarafından hazırlanan iki ciltlik Cambridge Kapitalizm Tarihi’ni Türkçeleştirerek okurlarla buluşturuyor. Kapitalizmin yükselişinin ve yayılmasının uzman ve eksiksiz bir anlatımını sunan Kapitalizm I – Kapitalizmin Doğuşu: İlk Kökenlerinden 1848’e ve Kapitalizm II – Kapitalizmin Yayılışı: 1848’den Günümüze adlı kitaplar raflarda yerini aldı.

Larry Neal ve Jeffrey G. Williamson tarafından hazırlanan Cambridge Kapitalizm Tarihi; Sanayi Devrimi’ne ve son iki yüzyılı geçkin süredir dünya ekonomisinin küreselleşmesine bağlı olarak eski dünyadaki kapitalizmin ilk kökenlerinden evrimini ve Ortaçağ’ın sonlarındaki Avrupa’da pazarların gelişimini kapsayan en iyi çalışmalardan biri. Uluslararası düzeyde gözde bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından yazılan iki ciltlik derleme, kapitalizmin yükselişinin ve yayılmasının uzman ve eksiksiz bir anlatımını sunuyor. Kapitalizmin başarıları çok dikkat çekse de, kapitalizmin gelişimini kesmeye devam eden krizlerin yanı sıra dini, felsefi ve siyasi eleştiriler de dikkat çekiyor. Kapitalizmin tarihi, Batı’nın tarihiyle geleneksel olarak bağlantılı olmasına rağmen Cambridge Kapitalizm Tarihi, kapitalizmdeki bölgesel değişiklikleri dikkate alarak ve rakiplerine kıyasla eşsiz bir inceleme sunarak küresel bir bakış açısı kazandırıyor.

Kapitalizm I – Kapitalizmin Doğuşu: İlk Kökenlerinden 1848’e adıyla yayımlanan ilk cilt, kapitalizmin eski zamanlardaki uzak kökenlerini ortaya çıkarıyor. “Her şeyden önce neden kapitalizm ve modern iktisadi büyümenin başlaması bu kadar uzun sürmüştür?” sorusuna yanıt arayan Kapitalizm I’de yer alan makaleler, modern kapitalizmin özelliklerini; kapitalizmin çeşitli öncüllerinin neden hayatta kalamadığını ve hem nüfus hem de kişi başına düşen gelirleri neden önceki seviyelerden yukarı çıkarmayı başaramadığını tespit etmeye odaklanıyor. 

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT