Ölümcül Çözüm

Sinema Film Arşivi Ölümcül Çözüm
Ölümcül Çözüm

Orjinal Adı: Le Couperet

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Costa-Gavras

Film Türü: Gerilim

Film Süresi: 122 dakika

Senaryo: Costa-Gavras, Jean-Claude Grumberg
Müzik: Armanda Amar
Görüntü Yönetmeni: Patrick Blossier
Oyuncular:Jose Garcia, Karin Viard, Geordy Monfils, Christa Theret, Ulrich Tukur, Olivier Gourmet
Yapım: 2005 Fransa, Belçika
Dağıtımcı: Umut Sanat

Orjinal Sitesi: http://www.commeaucinema.com/sitesphp.php3?site=37206&pag

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2005
Monsieur Verdoux, kadınları, sadece ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için katlediyordu.
Günümüzün modern dünyasında, bütün kıtalara yayılmış olan bizler, acil ihtiyaçlarımız ve ailelerimiz için fedakarlık ediyoruz. Ne yazık ki, kendi memleketlerimizde bile, belli bir azınlığın huzuru için, kendi türümüzden binlerce insanın kafasına balta indiriyoruz.
Bruno D., bir kağıt fabrikasında yöneticidir. On beş yıl, işverenlerine ve şirket ortaklarına sadakatle hizmet ettikten sonra, bir gün, birkaç yüz meslektaşı ile birlikte, kapının önüne konur. Neden, ekonomik kısıntı ya da bir diğer değişle “kaynakların bitmesi”dir. Başlangıçta Bruno, fazla kaygılanmaz. Onun düzeyinde birinin kolayca iş bulabileceğine inanmaktadır. Daha kırklı yaşlarını sürmektedir, yani hala gençtir.
Üç yıl boyunca iş bulamayınca, istemeye istemeye bir yıpratma savaşının içinde olduğunu kabul eder. Artık, tek misyonu hayatta kalmak ve gerek kendisinin gerekse karısı ile çocuklarının rahatını korumak olan bir askerdir. Kısa bir süre sonra, elindeki bütün iyi şeylerin, evliliğindeki huzurun ve çocuklarının geleceğinin bu mücadelede göstereceği başarıya bağlı olduğunu anlar. Kendi kendini silahlandırır, saldırıya geçmeye karar verir; gayet metodik ve mantıklı bir şekilde rakiplerini silip süpürmek üzere hazırlanır. Son saldırısını, kendisi ile hak ettiği iş arasındaki son engel olarak gördüğü, Arcadia Şirketine yapacaktır. Ancak, alelacele silah altına alınmış her asker gibi, yetersiz eğitimi ve deneyimsizliği inanılmaz beceriksizlikler yapmasına neden olur. Bütün bunlara rağmen, kendine yeni bir iş –elbette ki geçici- bulur, böylece evliliğini ve buna bağlı olduğuna inandığı çocuklarının geleceğini kurtarır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT