Antik İstanbul Hotel

Adres: Ordu Cad. Darphane Sok. No:10 Beyazıt 34130 İstanbul Beyazit İstanbul

Telefon: 0212 638 58 58

Faks: 0212 638 58 65

Web: http://www.antikhotel.com

E Posta: istanbulantic@istanbulhotels.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Otel Özellikleri:

1984 yılında, Antik Hotel inşaatı için yapılan temel kazılar sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait ( M.S. 450 – 500 ) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmaları başladı.

ANTİK HOTEL ‘in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üstüne yapılandırıldı. 1500 yıldır yeraltında kalmış olan bu tarihi eser kalıntıları Antik Cisterna ismiyle farklı özel davetlere, etkinliklere fotoğraf resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmak üzere tekrar hayata döndürülürken aynı zamanda, Antik Hotel’e tarihi geleceğe taşımak adına da büyük bir sorumluluk yüklemiş oldu.

Restoran & Bar
MARMARiON RESTAURANT & BAR

Marmarion Terace Restaurant`ımızda Marmara Denizi, Adalar, Beyazıt Kulesi, Sultan Ahmet Cami minareleri eski ve yeni istanbul manzarası eşliğinde Türk ve Dünya mutfağının çeşitleri sunulmaktadır .

Meze çeşitleri, özel soslar eşliğinde salatalar, atıştırmalıklar, günlük mönü, açık büfe veya a-la carte seçeneklerimizi deneyimli aşçılarımız hazırladı, güler yüzlü servisimiz keyifli bir mola için bekliyor. Balık isterseniz Bizans Mönüsü, geleneksel dilerseniz Osmanlı Mönüsü, karma derseniz İstanbul Mönüsünü tercih edebilirsiniz.

SEKBANBAŞI CAFE & BAR
EKBANBAŞI Cafe & Bar`da sıcak-soğuk içeceğinizi yudumlarken zengin kütüphanemizi inceleyebilir, tavla ve satranç oynayabilirsiniz. Arzu ederseniz internet bağlantılı bilgisayarı kullanıp e-maillerinizi kontrol edebilir, sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz.

ANTIK CISTERNA
Adını geç Roma ve erken Bizans döneminden alan su sarnıcı ve sütunlardan alan ANTİK CİSTERNA RESTAURANT tarihsel aslına sadık kalınarak restore edilmiş olup, İstanbul’un en farklı eğlence yerlerinden biri olarak hizmetinizdedir.

ANTİK CİSTERNA sergi salonu İstanbul sanat dünyasına ev sahipliği yapan mekanlar arasında yer alıyor.Fotoğraf, resim ve heykel sanatçılarının eserlerinin sergilendiği salon özel gün ve davetleriniz içinde ideal bir mekan. Tarihi divan yolunda konforlu bir mola için bekliyoruz .

Antik Hotel`in çok amaçlı salonlarında iş veya özel günler için farklı organizasyonlar gerçekleştirilebilir. Kongre, toplantı, seminer, parti, düğün, mezuniyet törenleri, sergiler, davetler, tanıtımlar vb. bir çok organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

MARMARION TERACE RESTAURANT
200 kişilik ve 50 kişilik olmak üzere iki bölümden oluşan, Marmarion Terace Restaurant`ımızda Marmara Denizi, Adalar, Beyazıt Kulesi, Sultan Ahmet Cami minareleri eski ve yeni istanbul manzarası eşliğinde Türk ve Dünya mutfağının çeşitleri sunulmaktadır.
Kokteyl: 300 kişi
Restaurant Alanı: 200m2+ 60m2

FORUM TAURİ (Toplantı & Banket)
4. yüzyıla kadar Forum Tauri (Boğa Meydanı) olarak adlandırılan bugünün Beyazıt Meydanı; geçmişten bugüne toplantıların mitinglerin buluşmaların en önemli meydanı olmuştur. Şık kristal avizelerle zenginleştirilmiş Forum Tauri toplantı salonumuzda, barkovizyon, ses ve görüntü sistemleri, farklı masa düzenleme ekipmanları, platform - sahne kurulumu gibi değişik aktivitelere olanak sağlayacak donanım mevcuttur. Wireless, sabit bilgisayar, yazıcı, faks, fotokopi imkanlarına sahip 20 kişi kapasiteli çalışma odası bağlantısıyla da iş-eğitim toplantıları için ideal imkanlara sahiptir.
Kokteyl: 200 kişi
Tiyatro:120 kişi
Sınıf: 100 kişi
U Masa:75 kişi
Alan: 200 m2
Yükseklik: 2,80 m

ANTIK CISTERNA
Roma İmparatorluğu döneminden kalan 1500 yıllık bir sarnıç olan Antik Cisterna, 600 kişilik kapasitesi, benzersiz ambiyansı ve dekoru ile sergi, düğün, yemek ve özel davetler için ideal bir alan sunmaktadır.
Kokteyl: 600 kişi
Alan: 678 m2
Yükseklik: 3,40 m

MESSE TOPLANTI SALONU
Messe Toplantı Salonu; Otelin Teras katında bulunan ve gün ışığı imkanı bulunan bu salon Marmarion Restaurant bağlantısıyla da gün boyu yiyecek içecek hizmetiyle birlikte kullanılabiliyor.
Tiyatro:40 kişi
U Masa: 20 kişi

Oda Sayısı: 96

Oda Özellikleri:

4. Kat - İstanbul Katı
Bu coğrafyadaki en son uygarlığın, 21. yüzyılda da halen devam eden İstanbul Dönemini temsil eder. Bu kat yeni Türkiye Cumhuriyeti`nin ve İstanbul`un küçük ayrıntılarını taşır ve Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu ve ilk başkanı Atatürk`e adanır. Atatürk yasal denetim, kadınların sosyal statüsü, eğitim politikaları ve Latin alfabesinin kullanılması gibi reformlarıyla ülkeye yeni bir yol çizdi. Bu katta kırmızı renk kullanıldı.

3. Kat - Konstantiniyye Katı
Konstantiniyye, 700 yıllık geçmişi olan Osmanlı İmparatorluğu dönemini temsil eder.Bu kat Osmanlı İmparatorluğu’nun küçük ayrıntılarını taşır ve 7. Padişah olan Fatih Mehmet’e adanır. 2. Mehmet 1453’te Constantinople şehrini fethederek Fatih unvanını kazandı ve böylece Fatih Sultan Mehmet olarak tarihte yer aldı. O sadece büyük bir kumandan değil büyük bir şairdi de. Bu katta yeşil renk kullanıldı.

2. Kat - Constantinopolis Katı
Roma İmparatorluğu`nun Constantinapolis dönemini temsil eder. Bu kat İstanbul`da Roma İmparatorluğu döneminin küçük ayrıntılarını taşır ve imparator Constantinius`a adanır. Tekrar kurulduktan sonra imparatorluğun başkenti olduğundan dolayı şehre imparatorun adı verilir. Constantinius Haghia Irene ve Holy Apostles kiliselerinde hristiyanlığı kabul ederek Roma`nın ilk hristiyan imparatoru oldu. Bu katta lila ve mor renkler kullanıldı.

1.Kat - Byzantion Katı
İstanbul’un Bizans Dönemini temsil eder. Otelin bu birinci katı, Bizans döneminin küçük ayrıntılarını taşır ve Byzas`a adanır.Efsaneye göre Delphi’deki apollon tapınağındaki kahin , Bizanslılara şehirlerini kurmaları için körlerin karşısındaki karayı tavsiye ediyor.Bizanslılar Kadıköy(Calcedeon)’ün karşısındaki Sarayburnu(Seraglio Point)’na yerleştiler. Byzas Kadıköy`de yaşayanların böyle yaşanmaya değer bir yeri farketmedikleri için kör olduklarını düşünür. Bu katta sarı ve bej renkler kullanılmıştır.

İstanbul Suit
38 m2 İstanbul Delux Suit odamız, Marmara Denizi ve Adalar manzarası ile geniş yataklı, özel oturma bölümü ve çalışma bölümüyle konforlu iş ve özel seyahatleriniz için idealdir.

24 saat oda servisi haricinde ;
Ücretsiz çay-kahve seti, klima, minibar, wireless internet, gömme dolap, kablolu telefon, yatak odasında ve oturma odasında birer LCD ekran Tv ve kablolu yayın, duman/yangın dedektörü şifreli büyük kasa, bornoz, saç kurutma makinesi ve banyoda Jakuzi bulunmaktadır.

Junior Suit
36 m2 Junior Suit köşe odalar, İstanbul, Konstantiniyye, Constantinopolis ve Byzantion katlarında yani dilerseniz kırmızı, yeşil, bej ve mor renklerde mevcut olup, geniş yataklı, özel oturma bölümü ve çalışma bölümüyle konforlu iş ve özel seyahatleriniz için idealdir.

24 saat oda servisi haricinde ;
Ücretsiz çay-kahve seti, klima, minibar, wireless internet, gömme dolap, kablolu telefon, LCD ekran Tv ve kablolu yayın, duman/yangın dedektörü şifreli büyük kasa, bornoz, saç kurutma makinesi ve banyoda Jakuzi bulunmaktadır.

Marmara Suit
34 m2 Marmara Suit odamız İstanbul katında, Marmara Denizi ve Adalar manzarası ile geniş yataklı, geniş çalışma masası, konforlu iş ve özel seyahatleriniz için ideal.

24 saat oda servisi haricinde ;
Ücretsiz çay-kahve seti, klima, minibar, wireless internet, gömme dolap, kablolu telefon, LCD ekran Tv ve kablolu yayın, duman/yangın dedektörü şifreli büyük kasa, bornoz, saç kurutma makinesi ve banyoda Jakuzi bulunmaktadır.

Standart Odalar
İstanbul, Konstantiniyye, Constantinopolis ve Byzantion katlarında yani dilerseniz kırmızı, yeşil, bej ve mor renklerde iki ayrı yada büyük çift kişilik yataklı standart odalarımızda taban parke olup çalışma masası, makyaj masası, sandalye, koltuk, minibar, klima, kesintisiz internet, çift elbise dolabı, kablolu telefon, TV ve kablolu yayın hizmeti, emanet kasası, saç kurutma makinesi, terlik, günlük ihtiyaç setleri mevcuttur.

24 saat oda servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Aile Odaları
Çift kişilik bir yatak ve tek kişilik 2 yataktan oluşan maksimum 5 kişi kapasiteli odalarda, taban parke kaplamalı, iki adet TV, iki adet elbise dolabı, sandalye, koltuk, klima, kesintisiz internet bağlantısı, minibar, çalışma masası, kablolu telefon, emanet kasası, saç kurutma makinesi, terlik ve günlük ihtiyaç setleri mevcuttur.

24 saat oda servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Engelli Odası
Dünya standartlarının uygulandığı İki kişilik bu özel odada, standart odalarımızdaki donanımlarla birlikte, geniş oda ve banyo kapıları, alçaltılmış prizler, dolap düzenlemesi, özel lavabo ve banyo setleri, tutunma barları mevcuttur.

24 saat oda servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Diğer Özellikler:

Sauna & Masaj
Antik Hote`lde zaman geçirmek ve yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerimiz için sauna ve masaj servisimiz uzman personeli ile size hizmet etmek için hazır.

Saunamızda ter atabilir, sonrasında uzman personelimizin yapacağı masaj ile kendinizi yenilenmiş ve tazelenmiş hissedebilirsiniz.

Vücut masajı, ayak & bacak masajı, baş ve boyun masajlarından birini dilediğiniz süre için seçebilirsiniz.

Masaj ve Sauna hizmetimiz, 14:00 ile 21:00 saatleri arasında 3. kattaki masaj ve sauna salonumuzda verilmekte olup resepsiyondan rezervasyon yapabilirsiniz.

Uygun ve güncel fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen arayın.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT