Prematürelerin Gücü Adına

Kitap En Yeniler Prematürelerin Gücü Adına
Prematürelerin Gücü Adına - İnci Candemir

Kategori: En Yeniler

Yazar: İnci Candemir

Kitap Türü: Eğitim

Yayınevi: İnkılâp Kitabevi

Basım Yılı: 2020

Sayfa Sayısı: 280

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 24, 2020

Bebek, Aile ve Sağlık Çalışanlarının Gücüne Güç Katacak Bir Derleme

Genellikle sağlık hizmetlerine hasta açsından bakılır. İnci Hanım bu kitabıyla sağlık çalışanları açsından da bakmış: doktor ve hemşirelerin hangi şartlarda ve duygularla çalıştığına dikkat çekerek, ne kadar büyük bir yük taşıdıklarına değinmiş.

Aslında prematüre ebeveynleri için doktor ve hemşireleri anlamalarına yardımcı olmak istemiş.

Ailelerin; ebeveyn, doktor, hemşire yani hepimizin aynı tarafta olduğunu, hepimizin aslında mucizelere tanıklık etmek için var gücümüzle çalıştığımızı vurgulamak istemiş.

Değindiği diğer bir konu da kanguru bakımı, aile merkezli bakım, benim çok önem verdiğim, hem ebeveyn hem de bebeğe çok iyi gelen aile bağının kurulduğu o altın dakikalar…

Bu kitabı Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi ortamını algılamaları ve bebekleri için nasıl bir mücadele verildiğini anlamaları için özellikle prematüre ailelerinin okumalarını tavsiye ediyorum.
Neonatoloji Uzmanı Dr. Fatma ÇAKMAK ÇELİK

Kitabı okurken aslında Yenidoğan Yoğun Bakım hemşireleri olarak hepimizin yaşadığı ne kadar ortak duygu olduğunu gördüm, kimi zaman gözyaşlarımı tutamadım...

İnci Hanım bir prematüre annesi olarak, prematüre bebeklere bakım veren hemşirelerin değerini yaşayarak öğrendiği için ailelerde bu konuda farkındalık yaratmak istemiş.

Bu kitabı okurken Prematüre ailelerinin bebeklerine bakım veren hemşireleriyle daha güvenli bir ilişki kuracaklarına inanıyorum.
YYBÜ Sorumlu Hemşiresi Zeynep KÖSE

Her istatistiğin ardında bir hayat hikâyesi var, bu yüzden istatistikler ve rakamlara değil birlikte faydaya odaklandık. Bu kitabın hem ailelere ve bebeklere, hem de sağlık çalışanlarının hayatlarına dokunması ve güçlerine güç katması dileğiyle.
Philips Avent Pazarlama Müdürü Selcan ÇALIŞIR

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler Çok Okunanlar Editörün Seçtikleri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT