Ruhuma Asla

Ruhuma Asla

Orjinal Adı: Majdnem Szüz - Virtually a Virgin

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Peter Basco

Film Türü: Dram

Film Süresi: 118 dakika

Senaryo: Peter Basco
Görüntü Yönetmeni: Tamas Andor, Zsolt Toth
Müzik: György Vukan
Oyuncular: Julia Ubrankovic, Ferenc Hujber, Attila Toth, Gergo Kaszas, Sandor Lukacs
Yapım: Macaristan, 2008
Dağıtım: Tiglon Film

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyon Tarihi: 22 Ağustos 2008

Boroka Arva (Julia Urbankovics) henüz 18 yaşına girmiştir. En büyük hayali 18. yaşını beş yıldızlı bir otelde erkek arkadaşı ile birlikte “gerçek bir insane gibi” kutlamaktır.
18 yaşına gelen çocuklar için devletin, “yeni bir hayata başlama”ları amacıyla verilen toplu parayı bu amaçla harcar. Hayatında ilk kez kendini gerçek bir insane gibi hissettiği üç-dört gün geçirir. Ancak nakitleri bitince bu rüya da sona erer. Erkek arkadaşı Janos (Ferenc Hujber), otelde yaşlı ve zengin erkeklerin Boroka’ya nasıl baktıklarını farketmiştir. Bunu değerlendirmek ister ve Boroka’yı bu adamlardan biriyle bir gece geçirmeye ikna eder. Boroka istemeyerek de olsa Kabul eder. Ancak yaşlı adam fazla heyecana dayanamayarak kalp krizi geçirir. Boroka korkuyla odadan kaçar. Aceleyle parayı da alamaz. Yine parasızdırlar. Janos’un evine taşınan Boroka, orada sevgilisiyle birlikte küçük ama şirin bir hayat kuracalarını düşünmektedir. Ancak Janos’un başka planları vardır. Janos, Boroka’nın gençliğini, diriliğini ve saflığını, onun kendisine olan sevgisini kullanarak başka bir alanda değerlendirmek ister. Ve göz alıcı bir motosiklet karşılığında Boroka’yı Ronaldo (Gergö Kaszas) adlı bir pezevenke satar. Boroka artık küçük bir hayat kadınıdır ve iyi kazandırmaktadır. Boroka yaşadığı hayattan kesinlikle memnun değildir ama hayatı ve insanları da yeni yeni tanımaktadır. Bütün saflığı ve masumiyeti ile birlikte tam bir sokak fahişesi olmuştur artık. İşinden arta kalan zamanlarda yine eski, çocuksu, masum Boroka olmaktadır.

Tatil günlerinden birinde Boroka, Morics adlı, vitrin dizyanı yapan genç ve akıllı bir sanatçıyla tanışır ve onun teklifi üzerine evine taşınır. Morics, Boroka’dan etkilenmiştir ama aralarındaki ilişki biraz gariptir. Morics Boroka’ya yaşadığı bu hayattan kurtulması için yardım eder. Aralarında arkadaşlık, sevgi ve aşk’a benzer garip bir ilişki başlar. Boroka AB’nin “Sevimli, Küçük Fahişeler”i normal bir hayata kazandırmak için sağlamış olduğu bir kursa katılması için ikna eder. Fakat Ronaldo elindeki altın yumurtlayan tavuğu kaybet istemez. Morics’i Boroka’dan vazgeçmesi için hırpalar. Fakat Boroka kararlıdır. Morics’in yardımıyla, kursa kaydolması için gerekli olan Lise diplomasını da alarak, Ronaldo’dan gizli gizli kurslara devam eder. Kurs süresince yeni insanlarla tanışır ve yeni arkadaşlıklar kurar. Kendine ilk kez “insanca” davranan bir hayatın içindedir. Boroka, Ronaldo’nun bütün ısrarlarına ve tehditlerine, eski erkek arkadaşı Jonas’ın yeniden birlikte olma teklifine ve Morics’in sevgi ve anlayışı sunan arkadaşlığına karşın tereddütler yaşamaktadır. Boroka kursu bitirip, düzenli bir yaşama geçebilecek midir? Aşk ve emek arasındaki hayati tercihini kimden yana kullanacaktır?
Kıpır kıpır, sevimli, neşeli ve masum Boroka’nın hayatı üzerinden, kapitalist ekonomik sisteme yeni yeni uyum sağlamaya çalışan Macaristan’ın sert ve acımasız gündelik yaşamına sıcak ve neşeli bir bakış sunuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT