Salgın (Yönt: Steven Soderbergh)

Sinema Film Arşivi Salgın (Yönt: Steven Soderbergh)
Salgın (Yönt: Steven Soderbergh)

Orjinal Adı: Contagion

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Steven Soderbergh

Film Türü: Bilim Kurgu

Film Süresi: 106 dk.

Senaryo: Scott Z. Burns, John Spencer-Churchill, Ron Dortch, Leonard Crooks, Harold Crooks, Pat Crooks, Julie Crooks, Jamie Crooks, Frank Deasy, Emile Coulaudon, Victor Eberg, Joe Donohue III, Andrea Dunbar, Erin Donovan, Mitch Eakin, Monique Dumas
Oyuncular: Gwyneth Paltrow, Jude Law, Kate Winslet, Laurence Fishburne, Marion Cotillard, Matt Damon, John Hawkes, Armin Rohde, Jennifer Ehle, Sanaa Lathan
Dağıtım: Warner Bros

Fragman Adresi: http://contagionmovie.warnerbros.com/index.html#/trailer

Orjinal Sitesi: http://contagionmovie.warnerbros.com/index.html

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2011

Uluslararası bir yolcu, havaalanının barında kredi kartını garsona vermeden önce çerez kasesine uzanır. Bir iş toplantısı tokalaşmalarla başlar. Kalabalık bir otobüste bir adam öksürür…

Bir temas. Bir an. Ölümcül bir virüs bulaşmıştır.

Beth Emhoff, Hong Kong’daki bir iş gezisinden Minneapolis’e döndüğünde uzun yolculuğun kendisini sarstığını düşünür. İki gün sonra, Acil Servis’te ölür ve doktorlar şok ve matem içindeki kocasına bunun nedeni hakkında en ufak bir fikirleri olmadığını söylerler.

Çok geçmeden, başkaları da aynı gizemli semptomları göstermeye başlar: Yoğun öksürük ve ateş, ardından gelen nöbet, beyin kanaması…ve nihayetinde ölüm. Minneapolis, Chicago, Londra, Paris, Tokyo ve Hong Kong derken, vakaların sayısı hızla artar: Bir vaka önce dört, sonra on altı, ardından yüzler ve binler olur. Ortalama bir günde gerçekleşen sayısız insan etkileşimiyle güçlenen salgın tüm ülkelere yayılır.

Küresel bir salgın patlak verir.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ndeki (CDC) araştırmacılar mutasyon geçirmekte olan bu benzersiz biyolojik patojeninin kodunu çözmek üzere harekete geçerler. Müdür Yardımcısı Cheever kendi kişisel kaygılarına karşın, büyümekte olan paniği yatıştırmaya çalışır ve genç, cesur bir doktoru tehlikeye atmak zorunda kalır. Diğer taraftan, olası bir aşı ve onu ilk kimin elde edeceğine dair oluşan şüphelerin arasında, Dünya Sağlık Örgütü’nden Dr. Leonora Orantes karşı karşıya oldukları şeyin kaynağını bulmak üzere bir bağlantı ağı oluşturmaya çalışır.

Ölü sayısı artar, ve insanlar çökmekte olan bir toplumda gerek kendilerini gerek sevdiklerini korumak için mücadele ederken, aktivist bir blogcu halka gerçekten ne olduğuna dair doğruların söylenmediğini iddia ederek, virüs kadar hızla yayılan bir paranoya ve korku salgınını tetikler.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT