Laço Tayfa ile son albümleri `Hicaz Dolap` üzerine...-II

Balkan müziklerini tüm Türkiye`ye sevdiren, geleneksel Balkan müziğini jazz ile birleştirerek yeniliklere imza atan Laço Tayfa grubu ile söyleştik...

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 15, 2014

Sizin kendi besteleriniz var mı? Özgün şarkılardan oluşan bir albüm yapmayı düşünüyor musunuz?
Var, Hicaz Dolap albümünde yer alan Püsküllü ve Atmaca parçaları benim bestem. İlhan Erşahin`nin Harikalar Diyarı adlı yeni albümünde yaylılar aranjem var, bundan sonrada besteler yapacağım, albümlerde yer alır.
Doğu ve batı müziği sadece biz de değil tüm dünyada çok seviliyor, neden ?
İnsanlar artık farklı dünya kültürlerine ilgi duyuyorlar, araştırıyorlar ve yakınlaşmak istiyorlar ve etnik olarak adlandırılan herşey büyük ilgi görüyor. Tabii içlerinde iyi olanda var kötü olanda ama farklı kutup misali batı doğuyu, doğu da batıyı merak ediyor. Turizm ve internet sayesinde artık insanlar bir anda yaşadıkları yerden kilometrelerce uzağa ualaşabiliyor, farklı kültürler ile tanışıyor, keşfediyor.
Sormak için daha erken belki ama (malum albüm daha yepyeni), bir sonraki albümde ya da konserinde neler yapacak Laço Tayfa, farklı projeler var mı?
Şimdi Hicaz Dolap albümü çıkalı daha iki ay bile olmadı bu nedenle tüm ilgimiz alakamız yeni albümümüz ile ilgili, bu çalışmamızı herkese ulaştırabilmek ve dinletebilmek istiyoruz. Yakında Şubat-Mart aylarında Eskişehir, Bursa, Ankara, Konya, Kayseri, Adana, Mersin, Denizli, İzmir, Manisa ve Antalya`ya ya uzanan bir Türkiye turnemiz olacak, bu hafta turnenin ilk konserini İstanbul Venue`de daha önce de Babylon`da yeni albümün tanıtım gecesi yapıldı. İmza günlerimiz başladı, Hicaz Dolap`tan `Şurmat` parçasına ilk videoklibi çektik, Pomp-Ketche yönetmenliğinde. Ardından Avrupa turnesi planlanıyor Pozitif`in ve plak şirketimiz Doublemoon`nun ortaklığında, böyle devam edecek çalışmalarımız, yeni albümü düşünmek için daha çok erken….

Laço Tayfa ve albümleri ile ilgili bilgi için http://www.doublemoon.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
Röportaj: OYA ÖZER

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT