Bonsoir Restaurant - Bar

Yeme İçme Kafe Bonsoir Restaurant - Bar

Mutfak Türü: Uluslararası Mutfak

Adres: Fransız (Cezayir) Sokağı No. 4 Beyoğlu İstanbul

Telefon: (0212) 249 55 65 / 75

Web: http://www.bonsoir-restaurant.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Bonsoir Restaurant & Bar, projelendirilirken Fransız Sokağı adını alan Cezayir Sokak’ta yer alıyor. Sokak Beyoğlu’nda, Galatasaray Lisesi’nin tam arkasına denk geliyor. 1800’lerin sonundan 1900’lere kadar nice farklı hayata, aşka, tutkuya, hüzne tanıklık etmiş olan onlarca eski yapı, 1900’lerin başında yaşanan sevinçleri unutmuş, sadece hüzünlere tanıklık edercesine çökmüş, yıpranmış halde kaderlerine terkedilmişlerdi. Oysa ki özlemle yadedilen Beyoğlu’ndaki ilk kahvehaneler, oteller, sinema salonları ve tiyatrolar 19. yüzyılda Fransızlar tarafından kurulmuştu.
Osmanlı – Fransız ilişkilerindeki farklı yakınlık nedeniyle, özellikle başkent İstanbul’da önemli bir Fransız etkisi görülmekteydi. Cezayir Sokağı da bu etkiden nasibini almış bölgelerden birisi idi. Örneğin, sokağın sol tarafını kaplayan binaların tümü 1890-1910 yılları arasında İstanbul’da yaşamış olan, Karaköy ve Eminönü rıhtımlarını da inşa eden Fransız müteahhit – mühendis Marius Michel’in eseri…

İstiklal Caddesi’nin ve başka bazı sokakların ön plana çıkması ile uzun süre kaderine terk edilen sokak Afitaş Yapım Şirketi ile Kültür Üniversitesi’nin ortaklaşa geliştirdiği proje ile yeniden hayata döndürüldü. Üstelik belki eskisinden de büyük bir ihtişamla!
Binaların tümü restore edildi, rengarenk boyandı, kaldırım taşları yenilendi ve İstanbul’un kültür, sanat ve eğlence hayatına sağlam bir giriş yaptı. Sokağı süsleyen, havagazı ile çalışan yüz yıllık sokak lambalarını Paris Belediyesi gönderdi. Yer taşları yine Paris’ten gelen mimarlarla ortak çalışılarak düzenlendi.
Kendi özel güvenliği, rahat ve şık ortamı ile Fransız Sokağı Beyoğlu’nda kaliteli eğlence anlayışını arayan herkese bu imkanı sunmakta. Bonsoir Restaurant & Bar olarak böylesi büyüleyici bir atmosfer içinde sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.
Her gün saat 11:00’de açılan işletmemizde Fransız & Akdeniz mutfağının en lezzetli menülerini tadabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise kulüp-bar havasına bürünen işletmemizde sadece damağınıza değil, aynı zamanda eğlenme arzunuza da hitap etmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz fiyat-kalite oranını değerli konuklarımızın lehine en üstte tutabilmek.
Hafta sonlarında, Cuma ve Cumartesi geceleri saat 22:30’dan itibaren canlı müzikte Biriz’i dinleyerek keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz. Haftanın diğer günleri için canlı müzik çalışmalarımız ise sürmekte. İlerleyen günlerde sizlere bunu da duyuracağız.
İşletmemiz üç ana bölümden oluşuyor. Konuklarımızı öncelikle sokaktaki masalarımız karşılıyor. İki ayrı bölümde yirmi kişilik bir alanımız hizmetinizde. Daha sonra girişin üstünde kırkar kişilik iki katımız bulunuyor. Özellikle şirket yemekleri, doğum günleri gibi özel toplantılarınızda sadece sizlere ait salonlar olarak kullanabilirsiniz. En üstte ise otuz kişiyi ağırlayacak kapasitedeki terasımız yer alıyor. Sizleri öğle yemeği ile başlayıp, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendirecek işletmemizde ağırlamaktan büyük keyif alacağız. Sizlere de keyif vermeyi taahhüt ediyoruz. Fransız (Cezayir) Sokağı Nerede?: Beyoğlu’nda Galatasaray Lisesi’nin arkasından geçen cadde Hayriye Caddesi’dir. Lisenin arka alanına bakan merdivenlerden inmeye başlarsanız Fransız Sokağı’na adım attınız demektir.
Otopark Var mı? Sokağın üst başında açık otopark bulunmaktadır. Aşağıdan, Tophane yönünden gelenler için ise üç katlı bir otopark bulunmaktadır.
Kredi Kartları Geçerli mi? Tüm kredi kartları geçerlidir.
Hangi Günler Açık? Haftanın her günü, saat 11:00’dan 02:00’ye kadar hizmetinizdeyiz.
Ne Tür Müzik Var? Ağırlıklı olarak Türkçe ve yabancı pop müzik yapılıyor. Haftanın her günü saat 19:00`dan 23:00`e kadar sokakta farklı canlı müzik programları yapılıyor. Cuma ve Cumartesi geceleri ise kulüp katımızda canlı müzik mevcut. Canlı müzik programında değişiklikler olabileceği için web sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Menüde Neler var? Değişiklikler olabileceği için web sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Grup yemekleri ve özel organizasyonlar için lütfen arayınız: 0212-249 55 65 / 75

Park Yeri Var

Kredi Kartı: Bütün Kartlar Gecerli

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kafe Bar Restoran Haberler Yemek Tarifleri Popüler Mekanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT