Timothy’s Organic Cafe Koza Plaza

Mutfak Türü: İtalyan Mutfağı, Deniz Ürünleri, Kafe Türü, Akdeniz Mutfağı, Restaurant

Adres: Tem Yolu Üzeri Tekstilkent Koza Plaza B Blok Asma Kat Atışalanı Esenler İstanbul

Telefon: 0212 438 51 37

Web: http://www.timothys.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 1, 2012

Biz organik kahve satmayı hedefleyen, yaşadığı çevreye duyarlı, insan sağlığını ön planda tutan dünyanın ilk Organic Cafe` siyiz.

Timothy`s Organic Cafe` ler kahvelerinde organik kahve çekirdeği, organik süt ve şeker kullanmaktadır. Cafelerimizde satışa sunduğumuz çeşitlerimizi olabildiğince organik ürünlerden seçmekteyiz. Konseptimiz gereği cafelerimizde asitli içecek satışı yapılmamaktadır.

Timothy`s Cafe` ler bulundukları bölgenin en hesaplı ve sirkülasyonu en çok olan Cafeleri olmaya çalışırlar. Cafelerimizde insanlar sınırsız ve ödeyebilcekleri mantıklı ücretlerle kahve içerler ve dünyanın en lezzetli tatlıları ile ( tatlılarımız italyadan gelmektedir.) Timothy`s e özgü yiyecekleri tüketirler. Kısaca organik olmayan ve insanların adlarını zor telaffuz ettikleri pahalı bir cafe arıyorsanız bir arada bulunmamız mümkün değildir. Bu ön şartı kabul ediyorsanız lütfen alttaki yazıyı okumaya devam ediniz.

Timothy`s Organic Cafe, Türkiye şartlarına uygun halde biçimlendirilmiş bir Türk - Amerikan ortaklığıdır. Gıda sektöründe, bir konseptin olduğu gibi, değiştirilmeden bir başka ülkeye aktarılması, o konsept için genelde başarısız sonuçlar doğurur. Çünkü her ülkenin kendine ait bir ağız tadı, kültürü ve zevki vardır. Bu konuda dünyanın en büyük firmaları gittikleri yerlere uyum sağlayarak var olmuştur. Örneğin, Mc Donald`s Almanya`da bira satarken, Türkiye`de dürüm içinde köfte ve ayran satmaktadır. Aynı şekilde Sheraton Otelleri`nde her ülkede iç dekorasyon, o ülkenin kültür ve zevkine göre dizayn edilir.

Kısaca, geldiği ülkeden "ben buyum" diyerek konseptinde hiçbir değişiklik yapmadan bir başka ülkeye ürün sokan gıda firmaları çok büyük zararlarla sonlanan projelere imza attılar. Albert Einstein "Zekâ nedir?" sorusuna, "Bulunduğunuz yerde yaşayabilme becerisidir" cevabını verdi.

Bu nedenle bu Türk - Amerikan ortak kuruluşu olan Timothy`s, kafeleri Kanada ve Amerika`dan aynen ve olduğu gibi, kopya çekermişçesine Türk piyasasına sokmamaktadır. Örneğin, konseptimizin iç tasarımında Türk Kahvesi makineleri vardır ve çay da mevcuttur. Diğer kahve temsilciliklerinden farklı olarak, bizler Türk toplumunun kendi değerlerine uymayı tercih ettik. Timothy`s Organic Cafe`ler çok pahalı yatırımlar olarak organize edilmeyecektir. Amacımız 200.000 - 300.000 YTL`ye mal olan kafeler oluşturup lüks semtlerin lüks pastaneleri olmak değildir. Çünkü bu konseptte, yani ihtiyaç ve sevildiğinden değil de moda olmasından dolayı gidilen gıda restoranları konseptinde müşteri bir süre sonra sıkılmakta ya da yeni bir konsept açıldığında eskisini terk etmektedir. Timothy`s Organic Cafe`ler, orta sınıf Türk insanı keyifli zamanını geçirirken, ekonomik fiyata ve kaliteli bir ortamda, ülkemizde sağlanan en hijyenik gıdalarla kahvesini içerken, sandviçini, tatlısını ve kekini yiyebilmesi üzerine kurulmuştur.

Park Yeri Var

Kredi Kartı: Visa-Master

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Kafe Bar Restoran Haberler Yemek Tarifleri Popüler Mekanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT