11. İstanbul Uluslararası Sinema - Tarih Buluşması

Sinema Film Arşivi 11. İstanbul Uluslararası Sinema - Tarih Buluşması
11. İstanbul Uluslararası Sinema - Tarih Buluşması

Orjinal Adı: 11. İstanbul Uluslararası Sinema - Tarih Buluşması

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen:

Film Türü: Festival

Cinebonus Maçka /G-Mall, Alkazar Sineması ve Fransız Kültür Merkezi

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
SİNEMA VE TARİH 2 YTL’YE BULUŞUYOR
Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nca (TÜRSAK) düzenlenen 11. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması’nın biletleri ‘Krize Karşı Kültür Desteği’ sloganıyla bu yıl sadece 2 YTL!

Sinemanın ve seyircilerin, ekonomik krizden olabildiğince az etkilenmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Mars Entertainment Group’un katkılarıyla 19- 25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek 11. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması’nın biletleri 2 YTL’ye indirildi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın danışmanlığında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi ve Metro Group’un sponsorluklarıyla 11 yıldır kesintisiz olarak sürdürülen Uluslararası Sinema Tarih Buluşması’nın bu yılki teması, “Tarih Boyunca Mülteciler”. İnsanlık tarihi kadar eski ve dünya sinemasında da pek çok filme konu olan mültecilerin, tarihten günümüze uzanan hikâyeleri bu yıl festival izleyicisi ile buluşacak.

Cinebonus Maçka /G-Mall, Alkazar Sineması ve Fransız Kültür Merkezi salonlarında izlenebilecek festival programının ana temasını ‘mülteci filmleri’ oluştururken, dünyanın dört bir yanından gelen filmlerin yer aldığı geleneksel bölümler de programda yer alacak. Her yıl bütün dünyayı ilgilendiren güncel ve önemli meselelere eğilerek bir felsefe ve bilinç festivali olarak öne çıkan “Uluslararası Sinema Tarih Buluşması”, bu yılki tema etrafında gösterilecek filmler ve düzenlenecek panellerle Türkiye’deki mülteciler sorununa da dikkat çekmeyi hedefliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT