Hakkımızda

1995 yılında internet yayıncılığına başlayan www.istanbul.net.tr, Türkiye’nin ilk internet şehir rehberidir. İstanbul gibi büyük bir metropolde şehir rehberi olmanın getirdiği sorumlulukla sürdürdüğümüz çalışmalarla yirminci yılımızı doldurduk.

Dünyanın en güzel şehrinde yaşayan tüm İstanbullulara gereksinim duydukları bilgileri internet ortamından yararlanarak en kolay yolla ulaştırmayı hedefledik. Bunun için sanat, kültür ve yaşam bilgilerinin derlenip sunulmasında gerekli teknolojik yenilikleri de sitemizde kullandık.

Bununla birlikte sponsorlarla yada kendi olanaklarımızla gerçekleştirdiğimiz çeşitli promosyonlar, yarışmalar ve kültür-sanat organizasyonlarıyla yaklaşık 5000 İstanbullu sinema, tiyatro, gezi, konser etkinliklerde davetlimiz oldular. Bu etkinliklerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz.

PROFESYONEL ÇALIŞMALARIMIZ:

İçerik sunumu: istanbul.net.tr en geniş derlenmiş, şehir yaşamı bilgisine sahip sitedir. Sitede bulunanların dışında, iş ortaklarımıza için özel hazırlanan şehir bilgileri 7 gün 24 saat kesintisiz sunulmaktadır. Bu bilgiler WAP sitelerinden SMS bilgi sorgulama servislerine, kiosk bilgi sistemlerine kadar kullanılmaktadır. Rehber hizmetimiz sadece İstanbul’la sınırlı olmayıp Ankara ve İzmir bilgilerini de kapsamaktadır. Bu hizmetlerden yararlanan Kurumsal müşterilerimize verdiğimiz destek çalışmalarımızın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Harita çalışmaları: istanbul.net.tr, kurumsal müşterilerimizin istekleri doğrultusunda harita çalışmaları da yapmaktadır. İnternet ortamının yanında CD yada baskı olarak çeşitli medyalar için içerikle zenginleştirilmiş ürünlerimiz profesyonel harita grubumuzla hazırlamaktayız.

Reklam ve tanıtım hizmetlerimiz: Sitemiz hit kaygısı olmadan geniş bir kullanıcı kitlesine erişmektedir. Profil olarak en rafine kullanıcı grubuna sahiptir. Sanat ve kültürle yakından ilgili kullanıcılarımız tiyatro, konser, sergi ve şehirde yer alan bir çok etkinlikle ilgilenmekte otel, restoran, eğlence merkezi tercihlerini sitemizi inceleyip yapmakta, şehirle ilgili çeşitli bilgileri sitemizden edinmektedir. Kullanıcı profilini korumayı amaçlayan sitemiz reklama konu ürün ve hizmetlerinin bu profile uygun olmasına özen göstermektedir.

İLKLERİMİZ:
Türkiyenin ilk kurulan siteleri arasındayız. İlk etkinlik yayınımız 1996 yılında gerçekleşen İstanbul Festivali oldu. Bu tarihte şu anda servis sağlayıcı olan kuruluşlar yoktu.
1998 yılında internetten ilk ücretsiz tiyatro bileti uygulamasını başlattık.
1999 yılı Aralık ayında wap ulaşımlı cep telefonlarına ilk yayını yaptık. Waplı cep telefonu olan kullanıcılara ilk ücretsiz bağlantı olanağını sağladık.
1999 yılında internette ilk defa İstanbul haritasını yayınladık.
2000 yılında Hikmet Temel Akarsu’nun ‘Aseksüel Koloni’ adlı eserini, Türkiye’de internetten yayınlayan ilk romanı olarak okuyucularına sunduk.
2000 yılından bu yana her yıl düzenlenen İstanbul Film Şenliği etkinliğini ücretsiz olarak devam ettiriyoruz.
Nice etkinliklerde birlikte olma dileklerimizle.

istanbul.net.tr

Not: İstanbul Şehir Rehberi istanbul.com.tr alan adı ile başladığı yayınına 15 Ekim 2003 tarihinden sonra istanbul.net.tr alan adı ile devam etmektedir.

Kültür Etkinlik Sinema Kitap Yeme İçme Alışveriş Ulaşım Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT