8. Uluslararası Çevre Filmleri Festivali

Sinema Film Arşivi 8. Uluslararası Çevre Filmleri Festivali
8. Uluslararası Çevre Filmleri Festivali

Orjinal Adı: 8. Uluslararası Çevre Filmleri Festivali

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen:

Film Türü: Belgesel

Fragman Adresi: http://www.tursak.org.tr

Orjinal Sitesi: http://www.istanbul.net.tr/istanbul_etkinlik_detay.asp?id=4073

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
8. ULUSLARARASI ÇEVRE FİLMLERİ FESTİVALİ (21-27 Mayıs 2004) “Kültürel Çevre ve İklim Değişikliği”
Türkiye’nin ilk tematik festivali olma özelliğini taşıyan ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından, İtalyan Kültür Merkezi’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Uluslararası Çevre Filmleri Festivali’ bu yıl 21-27 Mayıs 2004 tarihleri arasında İstanbul’da sekizinci kez ÜCRETSİZ olarak çevreci sinemaseverlerle buluşuyor.
İşte TÜRSAK Vakfı; yüzyılın sonuna kadar 1,5 milyar insanın öleceğini, bitki ve hayvan türlerinin dörtte birinin yok olacağını, dünyanın pek çok yerinde çölleşme başlayacağının, hava kirliliğinin geri döndürülemeyecek oranda artacağını belirten bilimsel raporların artık kıyamet senaryoları olmadığını; Çevre Filmleri Festivali’nde gösterdiği filmlerle anlatıyor.
Tam da bu noktada bu yıl ana temasını ‘Kültürel Çevre ve İklim Değişikliği’ olarak belirleyen ‘Uluslararası Çevre Filmleri Festivali’nin önemi bir kez daha artmaktır. Çünkü bilindiği gibi, Çevrenin korunmasında en büyük etken, toplumda çevre bilincinin yaratılmasıdır. Festival sekiz yıldır istikrarlı bir şekilde bu bilincin yaratılmasına ve yaygınlaştırılmasına sinema aracığı ile katkıda bulunarak son derece önemli bir misyon üstlenmiştir.
FESTİVAL AÇILIŞ GECESİ: 21-27 Mayıs 2004 tarihleri arasında düzenlenecek olan Festivalin Açılış Gecesi 22 Mayıs 2004 Cumartesi saat: 19.30’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecektir.
FESTİVAL SİNEMALARI Festivalde filmler bu yıl İtalyan Kültür Merkezi, Fransız Kültür Merkezi ve Levent Sinema TÜRSAK olmak üzere toplam üç sinema salonunda ücretsiz olarak gösterilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT