Gerçeklik Terörü

Tarihler: 04 Mayıs 2012 Cuma ~ 31 Mayıs 2012 Perşembe

Yer: Çeşitli Mekanlar

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 4, 2012 ~ May 31, 2012

Periferi Kolektif’in düzenlediği ve geçtiğimiz yılın en çok ses getiren sergilerinden biri olan “Yıkım/Destruction 2011” sergisinin devamı niteliğindeki “Gerçeklik Terörü” sergisi, 04-31 Mayıs 2012 tarihlerinde ezber bozan tavrıyla herkesi Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’e bekliyor…

Rafet Arslan ve Alper T. İnce’nin koordine ettiği “Gerçeklik Terörü” sergisi; 17’si yurtdışından olmak üzere toplam 65 sanatçının katılımıyla, çok farklı disiplinlerden sanatçı ve yapıtları yine bağımsız, hamisiz, sponsorsuz kolektif bir duruş ile bir araya getiriyor.

“Gerçeklik Terörü” gerçeğe dair son kalıntıların gündelik hayattan silindiği bir dünyada sanat ve hayata karşı sorgulayıcı, şiirsel ve yıkıcı bir dil ve estetik oluşturmayı amaçlayarak: “sanat ile piyasanın, medya ve sansürün, politika ve pornografinin iç içe geçip oluşturdukları sahte gerçekliklere karşı bir varoluş mümkün mü ?” sorusunu soruyor. Gerçeklik terörü, güncel sanat pratiklerinin şiirsel yıkıcı üslubu ile sizleri inançlarınızı sorgulamaya, içinde yaşadığınız ve gerçek olarak varsaydığınız dünyayı yadırgatmaya ve tüm karamsarlığına rağmen yeni gerçekliklerin, yeni olasılıkların, başka dünyaların kapılarını aralamaya çağırıyor.

Yeni bilinç/insan için yeni bir dilin, estetiğin ve hatta evrimin tetiklenmesi, mutasyonun politikası!

Sergi: “Gerçeklik Terörü”
Tarihi: 04-31 Mayıs 2012, İstanbul

Sergi Açılışları:
4 Mayıs Cuma 2012 - 18:30
Mars: 4 Mayıs Cuma
Asfalt Galeri: 9 Mayıs Çarşamba - 18:00

Sergi Kapanışları:
Depo ve Mars: 26 Mayıs 2012
Asfalt Galeri: 31 Mayıs 2012

http://gerceklikteroru.blogspot.com/

Koordinatörler: Alper T. İnce & Rafet Arslan

Katılan Sanatçılar:

Ahmet Doğu İpek, Ahmet Şık, Alfred Dong, Ali Mete Sancaktaroğlu/defter kazıyıcılar kooperatifi, Alper Kırklar, Alper T. İnce, AltKomşu, Armanc Yıldız, Ayşe Özkan, Azra Deniz Okyay, Burçak Konukman, Bülent Demirağ, Cecile Wesolowski, cins, Clement Cogitore, Deniz Beşer, Deniz Pireci, Dilara Akay, Dilara Hançer, Dina Goldstein, Dragos Badita, Dragos Platon, Eda Gecikmez, Elin Magnisson, Elsa Ledoux, Emine Çorduk, Emre Zeytinoğlu, Eric Bragg, Erol Eskici, Fahrettin Örenli, Ferhat Özgür, Fulya Çetin, Halil Vurucuoğlu, Hayali , Hüseyin Rüstemoğlu, Jana Brike, Johanna Reich, Karahan Kadırman, Kazım Şimşek, Komet, Leyla Emadi, Leyla Gediz, Maria Sundby, Mario Asef, Matt Hearing, Mehmet Çeper, Murat Germen, Nazan Azeri, Necla Rüzgar, Neil Coombs, Nejat Satı, Neus Peres, Nur Koçak, OnstOn, Orhan Cem Çetin, Özgür Yaşaroğlu, Pınar Öğrenci, Rad, Rafet Arslan, Serkan Yüksel, Simona da Poza, Yaprak Gözeker, Yeşim Akdeniz, Yeşim Şahin, Yudi Suhari, Yukiko Shimuzu, Wide, Zeynep Beler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT